Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Wędkarstwo
Koło Polskiego Związku Wędkarskiego "Jazgarz" w Kębłowie

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego "Jazgarz"  oraz "OLD-BOYS-DĄB"  wspólnie  zorganizowali  dnia 25.01.2004 roku w hali sportowej Gimnazjum w Kębłowie  -  II  Halowy Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Koła PZW "Jazgarz"
Całe spotkanie odbyło się  "na wesoło", więc śmiechu, humoru i dobrej zabawy nie brakowało.  W turnieju wzięły udział 8 osobowe  reprezentacje  poszczególnych  ulic Kębłowa i tak :  "LASTRADA" - ul. Stradyńska
                                                             "ZATORZE"    -  ul. Kolonia
                                                             "TORPEDA"    -  ul. Osiedlowa
                                                             "CENTRUM"   -  ul. Jujki
                                                             "BŁĘKITNI"    -  ul. Wodna
                                                             "IMPULS"        -  ul. Wolsztyńska
                                                             "RADARY"      -  ul. Rauera
                                                             "GUMISIE"      -  ul. Nowa
                                                             "ASY"               -  Stradyń
Spotkanie odbyło się przy udziale licznych kibiców, którzy  dopingowali swoich reprezentantów. Każdego gola nagradzano gromkimi oklaskami. Pomimo, że spotkanie odbyło się w konwencji zabawy, to walki były zacięte do ostatniej minuty. 
Koło wędkarskie ufundowało puchar dla najlepszej reprezentacji, medale dla trzech najlepszych drużyn i dyplomy dla wszystkich reprezentacji ulic.
 

Opracował: Zenon Wieczorek

.

W dniu 7.02.04. odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła "Jazgarz" za rok 2003,  na które licznie przybyli członkowie koła  oraz  młodzież należąca do wędkarskiego  Klub Kadeta. W zebraniu uczestniczył członek Zarządu Okręgu Zielona Góra, kol. Zbigniew Derwich, który wręczył Prezesowi Zenonowi Wieczorkowi Złotą Odznakę za zasługi dla wędkarstwa polskiego, przyznaną przez Zarząd Główny PZW w Warszawie. Kol. Józef Zysnarski otrzymał dyplom za wkład pracy społecznej na rzecz Koła PZW Kębłowo oraz za zasługi w rozwoju wędkarstwa i ochrony wód,  przyznany przez Zarząd Okręgu PZW Zielona Góra.

Opracował : Przemysław Kotlarski
Kębłowo 4.03.2004 r.

.

 Z inicjatywy  Józefa Nawrockiego założone zostało w dniu 5 grudnia 1982 roku Koło PZW "Jazgarz" ,  którego inicjatorami było  52 członków założycieli. Z ramienia Koła PZW w Wolsztynie w inauguracji uczestniczyli: wiceprezes - kol. Julian Wiert i sekretarz koła - Gerard Jastrzębski, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami w kwestiach formalnych i organizacyjnych.

W skład pierwszego Zarządu Koła PZW w Kębłowie wybrani zostali:

  • Józef Nawrocki 
  •  Zenon Kurpisz
  • Kazimierz Jokś
  • Henryk Kaczmarek
  • Jan Lechman
  • Andrzej Waszkowiak
  • Zenon Wieczorek
Na zebraniu założycielskim  powołano Sąd Koleżeński, Rzecznika Koła i Komisję Rewizyjną. W roku 2002  Koło Wędkarskie "Jazgarz" w Kębłowie obchodziło 20 - lecie swego istnienia i była to okazja do dokonania podsumowania działalności.  Na przestrzeni minionych lat ilość członków była zmienna i tak :

                                                                                 1984   - 113 członków
                                                                                 1988  -  161 członków
                                                                                 1989  -  132 członków
                                                                                 1990  -  121 członków
                                                                                 1993   - 114 członków
                                                                                 1996   -   89 członków
                                                                                 2002   -   74 członków

Główną przyczyną zmniejszenia się ilości członków Koła są wysokie opłaty administracyjne.

Jubileuszowe spotkanie członków i sympatyków Koła Wędkarskiego "Jazgarz" w Kębłowie  odbyło się 19.05.2002 roku  nad jeziorem Krutla (Święte) w Obrze.W uroczystym  spotkaniu udział wzięli członkowie koła,  przedstawiciele Zarządu Okręgu w Zielonej Górze, Zarządu Rejonu w Wolsztynie, oraz przedstawiciele ościennych kół wędkarskich. W okresie dwudziestoletniej działalności koła Srebrnymi Odznakami uhonorowani zostali :  Roman Rozynek (1991r.) i Zenon Wieczorek (1997 r.).
 

Wielkie  pluskkkk!!!  Rekordowego szczupaka złowił na Odrze kolega Józef Zysnarski.  Olbrzymia ryba miała 111 cm długości, oraz 8,28 kg wagi. Kolega Józef Zysnarski  (na zdjęciu) uhonorowany został odznaką Medelowa Ryba. Wszyscy członkowie Koła Wędkarskiego zobowiązani są do udziału w poczynaniach koła, takich jak: ochrona wód PZW, dbanie o porządek wokół tych wód, jak również na przystani wędkarskiej i parkingu wędkarskim przy Jeziorze Świętym - Krutla.
Członkowie Koła zaopiekowali się  parkingiem wędkarskim nad Jeziorem Oberskim, własnym sumptem wyrównali teren na parkingach, oraz  wykonali ławeczki. W naszej wiosce jest dużo młodzieży, więc aby pomóc młodym ludziom w zagospodarowaniu wolnego  czasu, przy kole wędkarskim utworzony został Klub Kadeta, do którego należy młodzież do lat 14-tu. Naszą młodzież  powierzyliśmy koledze Damianowi Molickiemu - wice prezesowi d.s. młodzieży i sportu.  W naszym kole przyszli wędkarze pod okiem swoich doświadczonych starszych kolegów uczą się podstaw nowoczesnego wędkowania, rozumienia konieczności ochrony gatunkowej ryb, podstaw ekologii, wymiarów ochronnych ryb, terminów ochronnych ryb, oraz działań pokrewnych.

Aktualne władze Koła Wędkarskiego "Jazgarz" w Kębłowie:
 

Zenon Wieczorek
Przemysław Kotlarski
Damian Molicki
Józef Sapa
Andrzej Koszykowski
Marian Rogoziński
- Prezes
- wiceprezes
- wiceprezes ds. młodzieży i sportu
- sekretarz
- gospodarz
- skarbnik
.

Zapalonym wędkarzem był p.Wojciech Piskorz, przedsiębiorca z Niałka Wielkiego, który był również szczodrym sponsorem.
 

Tekst opracował: Zenon Wieczorek

Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2022. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.