Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


RSS
Wiadomości RSS


Co to jest RSS?
RSS (popularnie rozwijane jako Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości. RSS przypomina popularne newslettery z tym, że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).

Jakie są zalety RSS-ów?
Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące cię tematy. Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam! Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż spis treści wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).


Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?
Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami (przykład), przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako wtyczka do Twojego ulubionego programu pocztowego, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów. Obecnie przeglądarka Opera i Firefox posiadają wbudowane moduły czytające RSS.


Gdzie znajdę źródła wiadomości RSS?
RSS-a z aktualnościami na stronie można pobrać klikając na pomarańczowy obrazek "RSS"


[Valid RSS]

RSS na stronie został sprawdzony
przez robota i spełnia wymogi standarduCopyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2024. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.