Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Festyn z okazji Dnia Dziecka  (2011-06-08)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

Już po raz kolejny Rada Sołecka wspólnie z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka. Dzieci, rodziców oraz wszystkich gości powitali Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Arleta Rozynek i Sołtys Kębłowa Bogdan Świetliński. Dla naszych najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. M.in. zjeżdżalnie, quady, trampolinę, tradycyjnie już można  było skorzystać z bezpłatnych przejazdów bryczkami konnymi powożonymi przez  p. T. Czaińskiego, S. Wojciechowskiego,
A. Kotlarskiego i A. Michnikowskiego. Maluchy mogły pojeździć  na grzbiecie kucyka. Jednak z pewnością zarówno dla dzieci ich wychowawców  jak również  i rodziców najważniejsze  były występy artystyczne.


Występowały wszystkie klasy począwszy od przedszkolaków do klas najstarszych. Po każdym występie na dzieci czekały napoje oraz słodycze. Festyn był również okazją do złożenia gratulacji, wręczenia nagród i medali mistrzom Wielkopolski w unihokeju; drużynom dziewcząt i chłopców. Podczas imprezy czynne były stoiska z kawą i ciastem upieczonym przez rodziców, można było zjeść chleb ze smalcem i ogórkiem, czynny był grill i stoiska z chłodnymi napojami.
Rada Rodziców rozprowadzała cegiełki na urządzenie nowej pracowni internetowej. Na kanale płn. Obry toczyły się zawody wędkarskie dzieci w klasie „kadet" o puchar dyrektora Szkoły. Zawody zostały zorganizowane przez koło PZW „Jazgarz",
które ufundowało też nagrody i upominki. Zawody wygrał Marcin Kaczmarek ,drugie miejsce zajął Jakub Kaczmarek a trzecie Marcin Matykowski. Złowiono 9,80kg.ryb.Każdy z zawodników poczęstowany został pieczoną kiełbasą. Dla wszystkich dzieci przygotowano pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.
Podczas festynu rozegrany został mecz piłki nożnej między drużynami radnych Rady Miejskiej w Wolsztynie  a drużyną „Dębu" Kębłowo. Zwyciężyli Gospodarze 4:2.Gościem dzieci był również Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski. Od godziny 18oo do końca festynu można było potańczyć w rytm dyskotekowej muzyki. Przez cały czas  dopisywała pogoda, co spowodowało, że festyn dziecięcy miał dużą publiczność.
W sumie  niedzielne popołudnie i wieczór 5 czerwca w Kębłowie można było spędzić  ciekawie i przyjemnie.
Organizacja takiego Święta Dzieci byłaby utrudniona lub niemożliwa gdyby nie pomoc sponsorów takich jak Burmistrz Wolsztyna, Agrofirma Wroniawy, Artur Mielewczyk, Maciej Knobel, Tomasz Babuszkiewicz czy Rzeźnictwo Sobkowiak z Siedlca.

 

Tekst i foto: Bogdan Świetlinski

Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.