Osób online: 1

Menu



























Wolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


XV EDYCJA KONKURSU PIĘKNA WIEŚ 2010r.  (2010-11-05)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

XV EDYCJA KONKURSU PIĘKNA WIEŚ 2010r.

 

            To już XV edycja konkursu "Piękna Wieś". Jest on organizowany od 1996 r.
i corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Wolsztyna.

Celem konkursu jest uczynienie naszych wsi – miejscowościami zadbanymi i uporządkowanymi z funkcjonalną, ładną, otoczoną zielenią architekturą, w których praca staje się łatwiejsza, a życie i odpoczynek przyjemne i zdrowe.

Konkurs jest bodźcem do dbania o estetykę zabudowy oraz warunki higieniczno-sanitarne.

Winien skłaniać mieszkańców wsi do podejmowania oraz kontynuowania prac porządkowych, instalowania urządzeń ułatwiających codzienne życie (wodociąg, kanalizacja, telefon, gaz, naprawy dróg i chodników, rozwiązań architektonicznych, utrzymanie skwerów, kwietników i klombów oraz placów zabaw dla dzieci.)

Konkurs organizowany na terenie Gminy Wolsztyn prowadzony jest w dwóch kategoriach: na najbardziej uporządkowaną i zadbaną wieś oraz na najbardziej estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej z podziałem na:

                       - zagrody rolnicze

                       - zagrody nierolnicze

O ogłoszeniu danej wsi do konkursu decyduje Rada Sołecka.

Burmistrz Wolsztyna Zarządzeniem z dnia 2 czerwca br. nr 531/2010 powołał Komisję do spraw oceny Konkursów ,,Piękna wieś” i ,,Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej” w składzie:

  1. Jan Słomiński – przewodniczący komisji konkursowej,
  2. Andrzej Rogozinski,
  3. Justyna Mikołajewska,
  4. Bogusława Tuchocka,
  5. Zdzisław Szewczyk,
  6. Krzysztof Lisiewicz,
  7. Gerard Jastrzębski,
  8. Zofia Ball,
  9. Tomasz Hibner,
  10. Grzegorz Nowak,
  11. Henryk Żok,
  12. Eliza Kruk,
  13. Michał Nowak.

 

Komisja konkursowa oceniała wsie oraz zagrody wiejskie (rolnicze i nierolnicze)
wg. punktacji od 0 do 5.

  1. W konkursie  ,,Piekna wieś” komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach:

a)      wieś nagrodzona otrzymuje: nagrodę rzeczową, nagrodę pieniężną
oraz dyplom

b)      wsie biorące udział w konkursie otrzymują: nagrody rzeczowe oraz dyplom

  1. W konkursie ,,Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej (rolniczej
    oraz nierolniczej)” przyznano nagrody w dwóch kategoriach:

a)      zagrody nagrodzone otrzymują: nagrodę pieniężną, wydawnictwo książkowe oraz dyplom

b)      zagrody wyróżnione otrzymują nagrodę książkową oraz dyplom

 

W tym roku w konkursie wzięło udział 29 zagrody wiejskie oraz 19 wsi.

 

W tym roku konkurs wygrała wieś Kębłowo, która otrzymła nagrodę w wysokości 2.000,00 zł, z przeznaczeniem na zakup wyparzacza elektrycznego.


Wsie wyróżnione w konkursie otrzymują:

  • Obra nagrodę w wysokości 700,00 zł na zakup kosiarki,
  • Wilcze nagrodę w wysokości 500,00 zł na zakup garnka, drabiny oraz gry planszowych,
  • Powodowo nagrodę w wysokości 500,00 na zakup wyposażenia kuchennego do nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich ,
  • Nowa Obra nagrodę w wysokości 500,00 zł na zakup  drabiny i łopaty,
  • Berzyna, otrzymuje 500,00 zł na zakup krzewów ozdobnych.  

 

Pozostałe wsie biorące udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe wartości 300,00 zł:

Tłoki otrzymują:

  • frytownicę

Rudno otrzymuje:

  • kijki Nornic Walking

Gościeszyn otrzymuje:

  • donicę

Nowa Dąbrowa otrzymuje:

  • obrus i patelnie

Świętno otrzymuje:

  • firankę

Błocko otrzymuje:

  • siatkę ogrodzeniową,

Niałek Wielki otrzymuje:

  • krzesła

Barłożnia Gościeszyńska otrzymuje:

  • termosy, czajnik oraz kubki

Stara Dąbrowa otrzymuje:

  • talerze

Nowy Widzim otrzymuje:

  • garnki

Adamowo otrzymuje:

  • filiżanki

Stradyń otrzymuje:

  • bulionówki

Nowe Tłoki otrzymują:

  • filiżanki

Komisja konkursowa wspólnie ustaliła, że nagrody  w wyskości 400,00 zł oraz książki zostały przyznane następującym osobom biorącym udział w konkursie:

1.

Maria, Walenty Lejmann

Adamowo

2.

Justyna, Dariusz Krawczyk

Adamowo

3.

Iwona, Marian Jaskuła

Adamowo

4.

Beata, Dariusz Stephan

Stary Widzim

5.

Grażyna, Piotr Buła

Tłoki

6.

Kamila, Tomasz Matuszewscy

Nowe Tłoki

7.

Ryszard Michalak

Barłożnia Gościeszyńska

8.

Danuta, Marek Pochanke

Chorzemin

9.

Irena, Czesław Radni

Powodowo

10.

Małgorzata, Robert Lichoccy

Powodowo

11.

Irena, Jan Paździor

Obra

12.

Ewa, Józef Wojtyńscy

Obra

13.

Grzegorz Żurawski

Nowa Obra

14.

Iwona, Henryk Kowalscy

Wilcze

15.

Marzena, Krzysztof Drop

Kębłowo

16.

Agata, Rafał Opaska

Kębłowo

17.

Halina Tomiak

Kębłowo

18.

Halina, Zenon Przymuszała

Stradyń

 

Komisja konkursowa wspólnie ustaliła, że wyróżnienia zostały przyznane następującym osobom biorącym udział w konkursie:

 

1.

Barbara, Mirosław Szymczak

Nowy Widzim

2.

Lucyna, Tadeusz Tomiak

Tłoki

3.

Małgorzata, Włodzimierz Brychcy

Chorzemin

4.

Monika, Rafał Kędziora

Świętno

5.

Bogusława Grelak

Świętno

6.

Marzena, Sławomir Dzioch

Świętno

7.

Anna, Henryk Sieńko

Rudno

8.

Sabina, Mirosław Matykowscy

Wroniawy

9.

Renata, Jacek Piskorscy

Wroniawy

10.

Barbara, Andrzej Tomiak

Wroniawy

   11.

Dorota Brembor, Maciej Bąk

Stara Dąbrowa

 

 

 


Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.