Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Gimnazjaliści z Kębłowa o szkodliwości palenia  (2009-11-18)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

Klub Wolontariusza działający przy Gimnazjum w Kębłowie zorganizował szkolny konkurs w ramach realizacji projektu „Nie – Nikotynie” Fundacji „Odzew” w Lesznie.
Uczniowie przeprowadzili w klasach dyskusje na temat szkodliwości palenia, profilaktyki i propagowania mody na niepalenie. Następnie przygotowali hasła antynikotynowe w graficznej formie plakatów związane z tematyką konkursu, wybrali dziesięć najlepszych prac, które wraz z pracami z innych szkół oceniło jury z Fundacji „Odzew” kierowane przez artystkę plastyki Annę Kulińską. Wyróżnienia w konkursie otrzymali gimnazjaliści Natalia Przybyła, Aneta Zawada, Weronika Stankowska, Julia Skorupińska, Edyta Ciesielska, Kamil Malicki, Anna Wolnik, Patrycja Płócieniak, Katarzyna Jankowiak, Weronika Czapińska, Bartosz Szmańda i Mateusz Wróbel. Wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie nastąpiło we wtorek 3 listopada 2009 w Lesznie. Czterech wolontariuszy z Gimnazjum w Kębłowie otrzymało zaświadczenie o uzyskaniu specjalności „Wolontariusz Zdrowia”. Niespodzianką dla uczestników spotkania był wyjazd i możliwość gry na kręgielni. Młodzież z Klubu Wolontariusza podjęła się także zadania rozdziału i uzyskanej z Fundacji „Odzew” odzieży dla rodzin z naszego terenu, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. To nie pierwsza akcja organizowana przez wolontariuszy z Kębłowa, którzy działają od wielu lat, pomagając lokalnej społeczności oraz włączając się do ogólnopolskich przedsięwzięć. Organizowali m.in. zbiórkę pieniędzy dla ofiar katastrofy budowlanej w Katowicach, przeprowadzili zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów polskich szkół w regionie Soleczniki na Litwie oraz sprzedaż cegiełek na rzecz 17-letniego chłopca, który stracił nogę wskutek choroby nowotworowej. Uczestniczyli także w projekcie „Bociany” leszczyńskiej Fundacji „Odzew”. W okresie przedświątecznym przeprowadzają zbiórkę żywności dla rodzin z gminy Wolsztyn znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Przez cały rok odwiedzają i pomagają osobom starszym, wymagającym stałej opieki.

Autor artykułu – Danuta Rzepa
Foto – Archiwum
18 Listopad 2009

 
Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.