Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Gimnazjum powiększy się o dodatkowy segment  (2007-09-26)

Rusza rozbudowa. Lada dzień można się spodziewać rozpoczęcia prac przy rozbudowie Gimnazjum w Kębłowie. Władze miejskie podpisały już umowę z wykonawcą - firmą Dana Bud, która wspomniane prace zaoferowała się wykonać za 2.598.506 zł.
Według projektu budynek ma się powiększyć o dodatkowy segment, w którym na parterze znajdzie się aula z aneksem jadalnym, biblioteka i szatnia, a na górze cztery sale lekcyjne, pokój pedagoga i pomieszczenie gospodarcze.
- Dodatkowe sale są naprawdę potrzebne - podkreśla Tomasz Dulko, przewodniczący Rady Rodziców. - Nierzadko zajęcia odbywają się pod schodami czy na korytarzach.
- Prace nie będą kolidowały z zajęciami szkolnymi - zapewnia dyrektor Gimnazjum Adam Żuczkowski. - Nieczynne będzie tylko jedno wejście od strony placu, na którym stanie nowy segment. Mając w perspektywie lepsze warunki nauki myślę, że wszyscy ze zrozumieniem zniosą niedogodności związane z rozbudową szkoły.
Początkowo w budynku, w którym mieści się gimnazjum, miała być tylko sala gimnastyczna. Stąd tak mało pomieszczeń do prowadzenia zajęć, na które uczęszcza ponad 200 uczniów. Nowy segment ma zostać oddany do użytku z początkiem września 2008 roku. Roboty mają się zakończyć 15 sierpnia.
 


Tak po rozbudowie ma wyglądać kębłowskie Gimnazjum. Przy makiecie wykonanej przez uczniów Adama i Szymona Smerdków przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Dulko.
  


Tekst i Foto:
Danuta Rogozinska-RzepaCopyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.