Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo ruszył na podbój Beskidów  (2007-08-30)

4 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo ruszył na podbój Beskidów. Grupa dzieci szkoły podstawowej wraz z kapelą udały się do Żywca, gdzie głównym celem było III Dziecięce Międzynarodowe Spotkanie Folklorystyczne

Zanim jednak rozpoczęło się całe festiwalowe zamieszanie mieliśmy okazje pozwiedzać trochę tereny Beskidu Żywieckiego a także udać się na krótką wyprawę w Pieniny, gdzie przez ponad 2 godziny mogliśmy obserwować piękne widoki odpoczywając sobie na tratwach, które płynęły wzdłuż pięknego Dunajca. Podziwialiśmy widoki z Szyndzielni i Góry Żar. Emocję i upały studziliśmy na basenach.

Odwiedziliśmy także Kalwarię Zebrzydowską, w której przybliżono nam wiele zagadnień związanych z Drogą Krzyżową, nie obyło się także bez wizyty w Wadowicach, w których magia Karola Wojtyły dawała się także nam mocno we znaki...

W środę, 8 sierpnia rozpoczął się w/w festiwal, po krótkiej odprawie znaliśmy juz cały plan..
Było mnóstwo atrakcji, między innymi bieg terenowy, ziemskie narty, boks poduszkowy, i wiele innych konkurencji, które spowodowały, że mogliśmy poznać się i zintegrować z dziećmi z innych zespołów. Na festiwal przyjechały zespoły z: Chicago, Bułgarii, Węgier, gospodarze Żywiecki Zespół Cepelia Pilsko, oraz oczywiście My:)

Podsumowaniem całego festiwalu był koncert galowy, który odbył się w Piwiarni Żywieckiej, a zaraz po nim dyskoteka, na której dzieciaki świetnie się bawiły i wspominają ją aż do dziś. Na zakończenie, 12 sierpnia w niedzielę uczestniczyliśmy we wspólnej mszy świętej w kościele Świętego Floriana w Żywcu.

Pobyt w Żywcu przyniósł wiele przyjaźni i sądzimy, że spotkamy się znów z naszymi przyjaciółmi, może u nas?...

 

Tekst: Katarzyna Tomiak 

 
Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.