Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Kębłowo odcięte od świata  (2007-06-04)

W soboty i niedziele komunikacja jak w XIX wieku

Nie od dzisiaj wiadomo, że światem rządzą pieniądze. Tak też jest z przewoźnikami pasażerskimi obsługującymi Kębłowo. W dni powszednie przewoźnikom opłaca się utrzymywanie komunikacji do Kębłowa, bo bez trudu mogą zarobić na naszych mieszkańcach. W dni powszednie mieszkańcy Kębłowa są dla przewoźników potencjalnymi pasażerami. Kim natomiast dla przewoźników są mieszkańcy Kębłowa w soboty i niedziele, kiedy podróżujących jest mniej? Mniej podróżujących, ale sprawy do załatwienia w Wolsztynie, bądź dalej, są takie same jak w dni powszednie: dojazd do szkoły, do apteki, do lekarza, na zakupy itd. itp. Panowie przewoźnicy! W Kębłowie mieszkają także ludzie bez samochodów. Postulat mieszkańców Kębłowa jest prosty - aby każdy z przewoźników wykonał do Kębłowa, bądź przez Kębłowo jeden kurs w dni wolne od pracy.
Sołtys Kębłowa wystosował do przewoźników pismo z prośbą o rozpatrzenie takiej ewentualności, ale do tej pory nie uzyskał odpowiedzi. Liczymy na zrozumienie potrzeb mieszkańców Kębłowa, bo obecnie sprawy komunikacji wróciły do stanu z XIX wieku.

Mieszkańcy Kębłowa

**********************************

S o ł t y s
64 - 200 Kębłowo

Kębłowo, 14 maja 2007 r

 


Państwowa Komunikacja Samochodowa
Spółka z o.o.
ul. Strzelecka 1
64 - 200 Wolsztyn

 

Przedsiębiorstwo Transportowe
R&J Sp z o.o.
ul. Żeromskiego 16
64-200 Wolsztyn


Niniejszym zwracam się z uprzejmą prośbą o uruchomienie przewozów pasażerskich w soboty i niedziele na trasie Wolsztyn - Kębłowo i Kębłowo - Wolsztyn.
Nasza wieś liczy blisko 2000 mieszkańców i wielu spośród nich korzysta z waszych środków transportu w dni robocze. Problemem dla wielu naszych mieszkańców jest brak jakiejkolwiek komunikacji w soboty i niedziele na przedmiotowej trasie.
W dni robocze przewozami pasażerskimi do Kębłowa zajmuje się Wasza firma oraz Przedsiębiorstwo Transportowe R&J Sp. z o.o z Wolsztyna. Istnieje realne zapotrzebowanie na przewozy pasażerskie na trasie Wolsztyn - Kębłowo - Wolsztyn w godzinach przedpołudniowych, oraz na tej samej trasie w godzinach popołudniowych.
Proszę o rozważenie możliwości, aby wymienione firmy przewozowe wykonywały w soboty i niedziele po jednym kursie do Kębłowa, co w podstawowym wymiarze zaspokoi zapotrzebowanie na komunikację między Kębłowem a Wolsztynem.
Proszę o rozważenie prośby mieszkańców Kębłowa, gdyż obecnie wielu jej mieszkańców w soboty i niedziele jest odciętych od świata, czyli w tym względzie cofnęliśmy się do XIX wieku. Jestem przekonany, że nasza prośba zostanie pozytywnie załatwiona przez Wasze Przedsiębiorstwo.S O Ł T Y S

Bogdan Świetliński

 
Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.