Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Mały Chopin  (2007-04-17)

Mały Chopin

W dniu 25 marca w Domu Kultury w Kębłowie wystawiona została sztuka teatralna pod tytułem „Mały Chopin" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kębłowie przygotowane pod opieką nauczycielek Łucji Świetlinskiej, Renaty Wicherskiej i Kamili Rączki. Treść przedstawienia oparta była na epizodach z wczesnych lat życia Fryderyka Chopina, który urodził się 1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli koło Warszawy. Mały Fryderyk wymykał się z dworu na mazowiecką wieś i tam słuchał muzyki ludowej, którą ukochał na całe życie.
Sztuka wystawiona została przez kębłowskich aktorów z wigorem i wszyscy spisali się na medal. Znakomitym pomysłem było ubarwienie przedstawienia muzyką na skrzypcach i koźle wielkopolskim w wykonaniu Waldemara Spławskiego i Jeremiego Świetlinskiego.Utwory F.Chopina wykonał również Krzysztof Olszewski. Autorem scenografii był Henryk Dąbrowski.
Przedstawienie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, dlatego wystawiane było kilka razy w Kębłowie. Kębłowscy aktorzy prezentowali także „Małego Chopina" gościnnie w innych miejscowościach.

Tekst: Eugenia Świetlińska
Foto: Krzysztof Dąbrowski


Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.