Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Wolsztyński Słownik Biograficzny - cz. II już na półkach księgarskich  (2007-02-12)

Wolsztyński Słownik Biograficzny cz. II już na półkach księgarskich

 

W ubiegłym tygodniu ukazała się drukiem druga część Wolsztyńskiego Słownika Biograficznego, którego autorem jest Czesław Olejnik - wolsztyński regionalista. Na kartach książki znajdują się obszerne biogramy nietuzinkowych postaci, które związane są z Ziemią Wolsztyńską i wniosły tutaj istotny wkład pracy.
W „Wolsztyńskim słowniku biograficznym" znajdują się także biogramy osób mających związek z Kębłowem. W I części Słownika, który wydany został w 1994 roku znajdują się takie nazwiska: Franciszek Jujka, Jan Lorenz, Robert Marcinowski, Alfons Pierzchalski, a w części II, wydanej w 2007: Jan Adamczak, OMI Jerzy Machoń i Andrzej Rogoziński. Wprawdzie fotografii O. Jerzego Machonia nie ma w wydanej książce, ale znajduje się On na dwóch fotografiach w naszej Galerii.

Od Wydawcy

Z prawdziwa przyjemnością przekazujemy czytelnikom drugą część Wolsztyńskiego Słownika Biograficznego. To kolejna - mamy nadzieję - cenna pod względem faktograficznym i sentymentalnym - pozycja z serii wydawniczej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn „Ocalić od Zapomnienia".

Obie edycje wydawnictwa obejmują ponad 200 biogramów osób związanych z Ziemią Wolsztyńską. Ludzie ci - zdaniem Autora - w swoisty sposób wznieśli się ponad przeciętność, wyróżnili się na niwie zawodowej, publicznej bądź społecznej. Na trwale zapisali się na kartach historii regionu wolsztyńskiego. Ich dzieje mają szczególną wartość historyczną i emocjonalną, a przez to zasługują na uwiecznienie w postaci osobnego wydawnictwa.
Liczymy, że nasza edytorska propozycja spotka się z życzliwym przyjęciem ze strony zarówno miłośników Ziemi Wolsztyńskiej, jak i odbiorców niezwiązanych bliżej z tym zakątkiem Wielkopolski.
Za trud włożony w opracowanie biogramów składamy szczególne podziękowania Autorowi, panu Czesławowi Olejnikowi i jego Współpracownikom.
Mamy nadzieję, że docenią Państwo efekt naszej wspólnej pracy redakcyjno - wydawniczej.
Liczymy, że Słownik stanie się bliski każdemu, komu dzieje i los Wolsztyna oraz Ziemi Wolsztyńskiej nie są obce i że zyska miano poczytnej i cenionej pozycji wydawniczej.

Arleta Prządka
Dyrektor Biblioteki Publicznej
Miasta i Gminy Wolsztyn


Eugenia Świetlińska
Wolsztyn, 12. 02.2007

 


Wolsztyński Słownik Biograficzny

Czesław OlejnikCopyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.