Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


WIADOMOŚCI PROSTO Z KĘBŁOWA
zawsze aktualne i dokładne

Spotkanie opłatkowe KGW  (2009-12-24)

W dniu 12 grudnia 2009 w sali Domu Kultury w Kębłowie odbyło się gminne spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich. W spotkaniu udział wzięły nie tylko delegacje członkiń z 13 kół działających na terenie gminy Wolsztyn ale również wielu zaproszonych gości.
Więcej

Turniej o puchar Sołtysów  (2009-12-16)

13 grudnia b.r. sala sportowa Gimnazjum w Kebłowie była areną turnieju o puchar Sołtysów wsi Kębłowo,Stary Widzim i Tłoki.Podczas trwającego kilka godzin turnieju spotkały się drużyny „Degustator” Kębłowo,”Brzoza „ Solec”,”Junior” Kębłowo,”Czarne Kruki” Tłoki, „Miśki” Wroniawy, „Eurocent” Kębłowo,”Słomiński” Kaszczor i „Blachdzik” Wroniawy.
Więcej

AGNIESZKA KĘDZIORA GRA NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA  (2009-12-09)

Agnieszka Kędziora mieszkanka Kębłowa, wychowanka klubu UKS JUNIOR KĘBŁOWO obecnie grająca w barwach UKS ABSOLWENT SIEDLEC zagra w Mistrzostwach Świata Unihokeja odbywających się w Szwecji. 
Więcej

Konkurs „PIĘKNA WIEŚ” 2009  (2009-12-07)

W czternastej edycji konkursu PIĘKNA WIEŚ zwyciężyła wieś Chorzemin.Kębłowo obok Tłok i Nowej Dąbrowy znalazło się wśród wsi wyróżnionych.Oprócz przedstawicieli osiemnastu wsi biorących udział w konkursie,w podsumowaniu wzięli też udział właściciele nagrodzonych i wyróżnionych posesji.Z Kębłowa nagrodę otrzymała posesja Marii i Wojciecha Rogozińskich a wyróżnienia; posesje Anieli i Tadeusza Bramborów oraz Teresy i Feliksa Utrajczaków.Konkurs pobudza aktywność oraz integruje mieszkańów i z pewnością jest bodżcem pozytywnie wpływającym na estetykę naszej miejscowości.

Więcej

III ROCZNICA NADANIA GIMNAZJUM W KĘBŁOWIE IMIENIA K. ŻEGOCKIEGO  (2009-12-07)

Gimnazjum w Kębłowie świętowało 27. 11. 2009r. III Rocznicę Nadania Szkole Imienia Krzysztofa Żegockiego i X Rocznicę Powstania Gimnazjum. W czasie uroczystości miedzy innymi odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o Patronie oraz konkursu plastycznego „Wojska K. Żegockiego w krajobrazie Ziemi Wolsztyńskiej”. 
Więcej

Wieści z Domu Kultury w Kębłowie  (2009-11-21)

Z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2009 w kębłowskim Domu Kultury odbył się wieczór poetycko-muzyczny. Na wstępie w patriotyczny nastrój publiczność została wprowadzona przez wspólne odśpiewanie ROTY. Uczniowie Szkoły Podstawowej pod opieką nauczyciela muzyki Krzysztofa Olszewskiego,  przygotowali ciekawą prezentację wierszy, pieśni i piosenek patriotycznych.

Więcej

Zrób film własną komórką  (2009-11-20)

Gimnazjum im. K. Żegockiego w Kębłowie - w związku z organizowanym przez szkołę V Młodzieżowym Festiwalem Sztuk Wizualnych pod Patronatem Burmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozinskiego - proponuje młodzieży udział w bezpłatnych warsztatach filmowych, które odbędą się w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Wolsztynie w dniach: 18.11.2009r. i 25.11.2009r. o godz. 14.30. Jest to przygotowanie jednej z dziedzin festiwalu pod hasłem „Zrób film własną komórką”(film, foto, prezentacja multimedialna, montaż).
Więcej

Gimnazjaliści z Kębłowa o szkodliwości palenia  (2009-11-18)

Klub Wolontariusza działający przy Gimnazjum w Kębłowie zorganizował szkolny konkurs w ramach realizacji projektu „Nie – Nikotynie” Fundacji „Odzew” w Lesznie.Uczniowie przeprowadzili w klasach dyskusje na temat szkodliwości palenia, profilaktyki i propagowania mody na niepalenie. Następnie przygotowali hasła antynikotynowe w graficznej formie plakatów związane z tematyką konkursu, wybrali dziesięć najlepszych prac, które wraz z pracami z innych szkół oceniło jury z Fundacji „Odzew” kierowane przez artystkę plastyki Annę Kulińską
Więcej

Maksymilian Marcinowski 1896 - 1979  (2009-11-16)

Rodzina Marcinowskich należy do bardzo zasłużonych dla Kębłowa i szeroko rozumianej okolicy. Protoplastą rodu był Andrzej Marcinowski urodzony w 1849 roku, który był z zawodu kowalem. Andrzej Marcinowski miał kuźnię na Przedmieściu Kębłowa, obecnie jest to ul. Wolsztyńska. Jan Hełmiński wspominał, że miał okuwany wóz od Marcinowskiego, a następnie kupił sobie żelazny pług i brony. Zastosowanie w rolnictwie kół okuwanych metalową taśmą, metalowych osi i metalowej rozwory sprzyjał unowocześnianiu rolnictwa w Wielkopolsce. 
Więcej

Reprezentował Wielkopolskę w stolicy  (2009-11-14)

Dyrektor Gimnazjum w Kębłowie Adam Żuczkowski został wytypowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu jako jeden z reprezentantów szkół Wielkopolski na Ogólnopolską Konferencję w Sejmie RP „Edukacja aksjologiczna wyzwaniem i zadaniem dla szkoły w jednoczącej się Europie”.Odbyła się ona 19 października w Sali Kolumnowej Sejmu,a jej organizatorem byli Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi
Więcej

Ks. Hilary Kokociński 13.01.1877 – 14.06.1933  (2009-10-29)

Hilary Kokociński urodził się 13.01.1877 roku w Żołędowie koło Bydgoszczy w patriotycznej rodzinie, rodzicami byli Władysław Kokociński i Joanna zd. Meissner. Ojciec Hilarego był z zawodu leśnikiem. Do gimnazjum uczęszczał w Krotoszynie, teologię studiował w Poznaniu i Gnieźnie. Święcenia kapłańskie otrzymał 2.04.1905 roku, a następnie został wikariuszem w Miejskiej Górce. W ciągu czterech lat pracy w Miejskiej Górce ujawniły się wielkie zdolności ks. Hilarego Kokocińskiego jako społecznika i ekonomisty. Z jego inicjatywy powstał wówczas w Miejskiej Górce Bank Ludowy i Rolnik.
Więcej

Podpisanie umowy na Budowę i modernizację obiektów sportowo-rekreacyjnych w gminie Wolsztyn  (2009-10-26)

W czwartek 22 października br. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu została podpisana umowa o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Budowa i modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych w gminie Wolsztyn” pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez pana Marka Stawujaka Dyrektora Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a Gminą Wolsztyn reprezentowaną przez Burmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozinskiego. Gmina Wolsztyn otrzymała dofinansowanie w wysokości 290 132 zł z działania „Odnowa i rozwój wsi” “Programu Rozwoju
Więcej

Uczniowie z Kębłowa z wizytą w Lübben  (2009-10-03)

24 września 2009r. uczniowie Gimnazjum im. K.Żegockiego w Kębłowie gościli w Lübben na zaproszenie dyrekcji Sprewaldschule. Brali udział w realizacji międzynarodowego projektu „Młodzież przeciw nacjonalizmowi – zawody sportowe fair play Lübben 2009”.
Więcej

Wycieczka na AGRO SHOW Bednary 2009  (2009-10-03)

W ostatnią niedzielę września 35 mieszkańców Kębłowa zwiedziło największą wystawę rolniczą w Polsce,która organizowana jest na nieczynnym lotnisku Bednary k.Poznania. Więcej

Festyn   (2009-09-26)

W niedzielę 20 września br. NA STADIONIE LKS „DĄB” KEBŁOWO przy pięknej pogodzie odbył się festyn „POŻEGNANIE LATA 2009”. Imprezę zorganizowała Rada Sołecka naszej wsi. Festyn rozpoczął się od meczu oldboyów Moch i kębłowa zakończony wynikiem 3:2 dla gości. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych oraz starszych kibiców.
Więcej

Kębłowo – miasto na trzech pagórkach   (2009-09-16)

Przed 682 laty Kębłowo otrzymało prawa miejskie i posiadało je do 1883 roku. Dokładna data nadania praw miejskich nie jest znana, ponieważ nie zachował się dokument lokacyjny. Za datę powstania miasta przyjmuje się rok 1327, kiedy w źródłach wymieniany jest po raz pierwszy wójt Stanisław. Kębłowo istniało z pewnością już wcześniej. Zagadką pozostaje także nazwa miejscowości. Na przestrzeni wieków zmieniała się ona wielokrotnie.  Więcej

Adam Żuczkowski - w portfelu  (2009-09-13)

O jezioro, jezioro milczące

błękitem,

jak razem z tobą

rzeźbić w czasie

ciszę?

Więcej

Dolna Saksonia. Pałac Marienburg   (2009-09-09)

W roku 2009 miałam okazję zwiedzić kilka pięknych miejsc w Dolnej Saksonii (Nidersachsen). Około 20 km na południe od Hanoweru (Hannover) i 15 km na południowy zachód od Hildesheim, w malowniczym zakolu rzeki Leine znajduje się pałac Marienburg. Pałac wybudował w latach 1857 – 1866 król Hanoweru George V w prezencie urodzinowym dla swojej ukochanej żony Marii. Hanowerska para królewska tylko przez 2 lata cieszyła się nową letnia rezydencją, gdyż 29.06.1866 roku Królestwo Hanoweru zostało zbrojnie zajęte przez króla Prus. 
Więcej

DEWASTACJA PÓŁNOCNEGO KANAŁU OBRY  (2009-09-05)

Mieszkańcy miejscowości położonych przy Północnym Kanale Obry są świadkami nieustannej dewastacji tego cieku wodnego. Niewątpliwie sprzyja temu zła gospodarka zasobami wodnymi. Jednak główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest kompletny brak konserwacji dna i skarp kanału oraz beztroskie otwieranie śluz. Mieszkańcy Kębłowa, szczególnie ci, którzy pamiętają czasy dobrego zarządzania zasobami wodnymi doliny rzeki Obry są mówiąc najdelikatniej, zbulwersowani tym stanem obecnym. Więcej

Jak to drzewiej bywało…  (2009-08-31)

Z okazji dożynek widzieliśmy wiele maszyn używanych obecnie w rolnictwie. Dzisiaj przedstawiam kilka zdjęć z czasów, kiedy większość prac na polu wykonywana była ręcznie, a praca była ciężka i znojna. Z szacunkiem i troską odnoszono się do tego co nazywamy płodami rolnymi. Starzy ludzie mawiali, że gdy nadepnie się okruszek chleba, to w niebie z tego powodu jest trzask. Więcej

Foto-relacja z Dożynek 2009 w Kębłowie  (2009-08-17)

Więcej

Zakończenie dziecińca  (2009-07-22)

Na spotkanie przy kawie zaproszono pana Burmistrza, Sołtysa, panią Dyrektor Szkoły Podstawowej,przew.Koła Gosp.Wiejs.oraz rodziców wszystkich uczestników.Dzieci przedstawiły program artystyczny. Dzięki hojnośći sponsorów takich jak: Urząd MiG w Wolsztynie, Rakoniewicki Bank Spółdzielczy oraz KGW Kębłowo na dzieci czekało wiele atrakcji.
Więcej

Sukcesy naszych modelarzy  (2009-07-14)

W dniach 20-27.06.2009 nasi modelarze Cezary Ciesielski i Wiesław Brambor uczestniczyli w Mistrzostwach Europy w modelarstwie okrętowym NAVIGA klas C.Mistrzostwa odbyły się w miejscowości Timisoara w Rumuni.Nasi zawodnicy zdobyli tam następujace medale;Cezary Ciesielski 1 srebrny i 3 brązowe,natomiast Wiesław Brambor 1 medal brązowy.Za rok kolejny start na Mistrzostwach Świata w Lipsku Niemcy.
Więcej

Z wizytą u sąsiadów za Odrą  (2009-07-11)

Już 25 lat trwa współpraca pomiędzy sportowcami z Kębłowa i Lindenau Niemcy.Współpraca została nawiązana przez ówczesnych działaczy sportowych naszego powiatu Stanisława Kubalę,Bolesława Wieczorka i Floriana Rogozińskiego.Po zeszłorocznej wizycie sąsiadów w Kębłowie z okazji 60-leciaLZS Kębłowo nadszedł czas na rewizytę w Lindenau.Za Odrę pojechała 45 osobowa grupa piłkarzy LKS „Dąb”Kębłowo i obecnych działaczy oraz troje prekursorów tej współpracy.

Więcej

XIII Festiwal Piosenki Religijnej  (2009-06-19)

Tradycyjnie jak co roku w Świętnie spotkali się młodzi wielbiciele piosenki religijnej. Wśród uczestników festiwalu znaleźli się soliści i grupy m.in. z Zielonej Góry,Nowej Soli,Buku,Wolsztyna,Obry, Świętna i Kębłowa. W sobotnio-niedzielne popołudnia 6-7 czerwca na scenie amfiteatru przy Szkole Podstawowej zaprezentowało się około setki uczestników festiwalu. Wielki sukces odnieśli Ewelina i Mateusz Spławscy ze Szkoły Podstawowej w Kębłowie. Dla nich to bowiem konkursowe Jury przyznało nagrodę Grand Prix. Na festiwalowej scenie gościnnie wystąpił również nasz zespół „Małe Kębłowo”.

Więcej

Festyn z okazji Dnia Dziecka  (2009-06-12)

31.05.2009r. W Kębłowie nie zawiodły dzieci i rodzice ,nie zawiedli sponsorzy.Zawiodła pogoda /w „kratkę”/ a taką mieliśmy w całej Polsce w tym ważnym dla dzieci dniu. Tegoroczne święto dzieci zorganizowane zostało przez dyrekcję naszej Szkoły Podstawowej z Radą Rodziców i sołtysa z Radą Sołecką.Mimo kłopotów z pogodą,w zabawie na stadionie wzięło udział wiele rodzin.To właśnie z myślą o nich przygotowano mnóstwo konkurencji i konkursów.Nasz stadion sportowy zmienił się w wielki plac zabaw.Można było poszaleć na zjeżdżalni,bezpłatnie jeżdzić wozem zaprzężonym w dwa konie,tańczyć na dyskotece,były medale i dyplomy za udział w poszczególnych konkurencjach sportowych. 

Więcej

Burmistrz Andrzej Rogozinski wyróżniony  (2009-05-30)

Z okazji 10-lecia Województwa Wielkopolskiego w nowych granicach ustalonych po reformie administracyjnej z 1999roku uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego nr 2614/2009 z dnia 21 mają 2009 roku Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski został wyróżniony Odznaką Honorową ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO.
Więcej

Finał Mistrzostw Wielkopolski w Unihockey’u  (2009-05-25)

W poniedziałek 11 maja 2009 w Kębłowie odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Unihockey’u. W finale wystartowały cztery drużyny: Szkoła Podstawowa Kębłowo, Szkoła Podstawowa Siedlec, Szkoła Podstawowa Koszuty oraz Szkoła Podstawowa Gułtowy. Drużyny grają w systemie „każdy z każdym” w trzech tercjach po osiem minut.  Więcej

DZIEŃ STRAŻAKA W KĘBŁOWIE  (2009-05-25)

10 maja 2009br. był dniem święta strażaków, a Kębłowo miejscowością,która ich gościła. Tutaj bowiem odbyły się gminno-powiatowe obchody „DNIA STRAŻAKA”połączone z uroczystością poświęcenia i przekazania  nowego samochodu pożarniczego dla OSP Kębłowo. Po uroczystej mszy św. w kosciele parafialnym strażacy z pocztami sztandarowymi oraz zaproszeni goście z Powiatową Wolsztyńską Orkiestrą Dętą  na czele przemaszerowali na stadion sportowy, gdzie odbyła się część oficjalna.
Więcej

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Kębłowo” na ślubnym kobiercu  (2009-05-18)

Dzień 9 maja 2009 Agnieszka Świetlińska i Jarosław Hajt wybrali na swój ślub. Ceremonia odbyła się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Kębłowie. Pod kościół, gdzie czekała ponad setka osób, młoda para podjechała białą, lśniącą limuzyną. Nowożeńcom ślubu udzielił ksiądz proboszcz Andrzej Kruś. Oprawę muzyczną przygotowali członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo.
Więcej

Przepustka do Europy  (2009-05-15)

Obaj otrzymali tym samym przepustki na mistrzostwa Europy, które pod koniec czerwca odbędą się w Rumunii. Można się spodziewać, że tam noty będą wyższe, bo jak podkreśla C. Ciesielski sędziowie krajowi są surowsi w ocenach. Większa część medali, bo aż sześć – trzy srebrne i trzy brązowe - należy do C. Ciesielskiego. Tym razem nie cieszę się z wygranej, bo modele budowałem towarzysząc w ostatnich dniach życia mojej żonie Urszuli, którą pożegnałem dwa miesiące temu – mówi pan Cezary. -Byłem przy niej praktycznie przez cały czas, konstruując nowe modele.
Więcej

Wojenne wspomnienia z Widzimia Starego k/ Wolsztyna  (2009-05-12)

Przeżycia Wielkopolan z okresu II Wojny Światowej są stosunkowo mało znane, dlatego zwróciłam się do p. Stanisława Świniarka – bezpośredniego świadka tamtych tragicznych dni, aby podzielił się swoimi wspomnieniami.
- Jak wybuchła wojna w 1939 roku, to miałem 21 lat i mieszkaliśmy całą rodziną w Starym Widzimiu na gospodarstwie, które zostało zakupione w roku 1922 przez mojego dziadka. W okresie międzywojennym w Widzimiu mieszkali obok siebie Niemcy i Polacy, ale właściwie nie było takiego podziału. Dopiero krótko przed wybuchem wojny obydwie narodowości ograniczały kontakty między sobą ale winę za to ponoszą politycy. Zupełnie tak samo było w Jugosławii lub Czeczeni.Więcej

Bolesław Adamczak – wielki sympatyk Kębłowa i gwary kębłowskiej  (2009-05-09)

W naszych czasach coraz rzadziej cofamy się pamięcią wstecz do czasów w których żyli nasi bliscy – dziadkowie i pradziadkowie. W roku 1951 p. Zenon Sobierajski nagrał rozmowę ze starszymi mieszkańcami Kębłowa, mówiącymi czystą gwarą Zachodniej Wielkopolski, którzy opowiadali o Kębłowie drugiej połowy XIX wieku. Gwara używana w Kębłowie nie ustępuje ciekawym brzmieniem gwarze śląskiej, góralskiej czy kaszubskiej.
Więcej

Agencja PZU SA  (2009-05-06)

W biurze sołtysa działa Agencja Ubezpieczeniowa PZU SA.Agencja oferuje pełen zakres ubezpieczeń,w tym obowiązkowe,dotowane ubezpieczenia upraw rolnych.

Więcej

Wycieczka rolników  (2009-05-05)

Dnia 26.04.b.r. odbyła się wycieczka na XII Międzynarodowe targi FERMA ŚWIŃ I DROBIU zorganizowana przez sołtysa i Radę sołecką Kębłowa. W wycieczce oprócz rolników z naszej wsi uczestniczyli również rolnicy ze Starego Widzimia i Łąkiego gmina Rakoniewice. Na targach obejrzeć można było ofertę ponad 120 firm branżowych. Wystawcy prezentowali pasze i dodatki paszowe,środki czystości i urządzenia myjące,preparaty weterynaryjne,wyposażenie budynków inwentarskich,automaty paszowe i wiele innych. Uczestnicy naszej wycieczki po złożeniu odpowiednich kuponów wzięli również udział w Konkursie dla Publiczności.
Więcej

Koło Gospodyń Wiejskich niepełnosprawnym  (2009-04-30)

W sobotę 25.04.br. rozpoczęła swoją działalność nowa organizacja pozarządowa „AKTIW”,która ma na celu niesienie pomocy niepełnosprawnym.W Parku miejskim w Wolsztynie zorganizowała Festyn Plenerowy na rzecz osób sprawnie inaczej.Między innymi udział w festynie zadeklarowaly Koła Gospodyń Wiejskich z Kębłowa,Starego Widzimia iAdamowa.Na stoiskach panie serwowały domowy smalec z chlebem i ogórkiem,ciasto z własnego wypieku i kawę oraz hot-dogi.Część dochodu ze sprzedaży przekazały na działalność statutową Stowarzyszenia.

Więcej

Droga Krzyżowa ulicami Kębłowa  (2009-04-08)

W piątek 3 kwietnia, w okolicy starego wiatraka na ulicy Młyńskiej zgromadzili się kębłowscy parafianie wraz ze swoim duszpasterzem ks.Andrzejem Krusiem,aby uczestniczyć w wielkopostnej Drodze Krzyżowej.Przy zapalonych pochodniach, zniczach i świecach wierni w skupieniu podążali za drewnianym krzyżem.Przy czternastu stacjach czytane były fragmenty Ewangelii i rozważania męki Pańskiej.
Więcej

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA WOLSZTYNA ANDRZEJA ROGOZIŃSKIEGO I RADNEGO RADY POWIATU ROMANA ANDRYSA  (2009-03-29)

Dnia 29 marca 2009 r. W hali sportowej gimnazjum w Kębłowie rozegrany został turniej halowej piłki nożnej. W sportowych zmaganiach zmierzyło się 8 drużyn z sąsiednich miejscowości oraz Wolsztyna.Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę,a została nim drużyna „Czarnych Kruków” z Tłok,której kapitan z rąk Burmistrza Miasta i Gminy w Wolsztynie otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom. Kolejne miejsca zajęły,również nagrodzone  drużyny:
Więcej

Budowa trybun na stadionie  (2009-03-28)

Stare przysłowie mówi,że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie tak dawno oddaliśmy do użytku nowe oświetlenie na naszym obiekcie sportowym;temat,który od wielu lat czekał na realizację. Inwestycję udało się zrealizować dopiero nowemu zarządowi LKS Dąb Kębłowo, dzięki pomocy zawodników i sympatyków Klubu,a p. Ludwikowi Molickiemu przede wszystkim. Teraz przyszła kolej na realizację kolejnej inicjatywy, t.j. zbudowanie trybuny dla publiczności. Więcej

Bal sportowca w Kębłowie  (2009-02-18)

W sobotę 7 lutego b.r. w sali Domu Kultury odbył się II Bal Sportowca organizowany przez Zarząd LKS „Dąb” Kębłowo.Honorowym Gościem Balu był Burmistrz Miasta i Gminy Andrzej Rogoziński. Impreza była okazją do podziękowań i wspólnej zabawy.Nie zabraklo sponsorów naszego Klubu m.in. Edwarda Konstańczaka-firma „Lisner”, jak również Jana Zwierzyńskiego firma „Granit”.
Więcej

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym  (2009-02-15)

Rodzice uczą rzeczy codziennych, dziadkowie skupiają się na wartościach. Dlatego też na taką uroczystość w zupełności sobie zasłużyli! Dzień Babci i Dziadka jest dla dzieci wspaniałą okazja do podziękowania za Miłość, Troskę, Opiekę. Tak zacnych gości powitaliśmy szczególnie serdecznie i gorąco. Jak do każdej uroczystości, tak do tej przygotowaliśmy się bardzo staranie i solidnie. 

Więcej

Koncert kolęd i pastorałek  (2009-02-06)

W niedzlelę 18.01.2009 po raz jedenasty w kościele św. Bartłomieja w Kębłowie odbyło się kolędowe Spotkanie Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Na czas koncertu świątynia wypełniła się niemal po brzegi miłośnikami kolęd i pastorałek. Przed publicznością zaprezentowało się kilka grup. Koncert rozpoczął najliczniejszy Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo. Więcej

Obchody 90-tej rocznicy wybuchu Powstania wielkopolskiego  (2009-01-28)

W niedzielę 18 stycznia na kębłowskim cmentarzu miała miejsce niecodzienna uroczystość odsłonięcia odnowionego pomnika ku czci poległych i pomordowanych bohaterów w walkach o niepodległość od 1914 do 1945r.Pomnik stanął w miejscu,gdzie przed II wojną światową była mogiła powstańców wielkopolskich. Więcej

BAL SPORTOWCA  (2009-01-19)

Ludowy Zespół sportowy DĄB ZKębłowo Zaprasza na Bal Sportowca, który odbędzie dnia 07.02 2009 w sali Domu Kultury w Kębłowie.Wszyscy sympatycy Sportu mile widziani na Balu. Prezes zapwewnia szereg atrakcji. Gra Zespół Power Hit Zapraszamy na jedyny BAL SPORTOWCA w tym roku!!

Więcej

Pasterka przy dźwięku nowych dzwonów  (2009-01-01)

Bardzo uroczystą oprawę miała Pasterka w kębłowskim kościele.Z pewnością był to historyczny dzień,który na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności parafialnej.Po raz pierwszy zabrzmiały nasze jubileuszowe dzwony.Uroczystą mszę św. odprawił ks.proboszcz Andrzej kruś. Podczas mszy kolędy grała Powiatowa Orkiestra Dęta z Wolsztyna oraz koncertował chór Zespołu Pieśni i Tańca „Kębłowo”.Jeszcze na długo przed rozpoczęciem tej niezwykłej uroczystości Swiątynia była zapełniona do ostatniego miejsca.Dzwony,które po raz pierwszy zabrzmiały to ważący 500kg Bartłomiej,Maryja -290kg i Jan PawełII-150kg zharmonizowane w tonacji moll-alleluja.
Więcejarchiwum 2011 | archiwum 2010 | archiwum 2009 | archiwum 2008 | archiwum 2007 | archiwum 2006 |

archiwum 2005 | archiwum 2004

Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2021. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.