Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


WIADOMOŚCI PROSTO Z KĘBŁOWA
zawsze aktualne i dokładne

Turniej halowej piłki nożnej  (2008-12-16)

W dniu 07.12.2008r. odbył się turniej halowej piłki nożnej o puchar dyrektora gimnazjum w Kębłowie. Zespołom, które zajęły trzy pierwsze miejsca dyrektor gimnazjum wręczył puchary i dyplomy. Więcej

Spotkanie z Mikołajem  (2008-12-15)

Spotkanie z Mikołajem: Z takim gościem bawić się weselej... Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak zwykle 6 grudnia przybył do oddziału przedszkolnego w Kębłowie. Po chwili było już głośno i wesoło. Było naprawdę wspaniale! – wspólne tańce, śpiewy i wierszyki. Och jak miło i wesoło gościć w naszym przedszkolu kogoś tak wyjątkowego. Po wysłuchaniu piosenek i wierszy każde dziecko otrzymało od Świętego Mikołaja prezent. Zabawa z naszym gościem minęła jak jedna chwilka. Nadszedł czas kiedy Mikołaj musiał nas opuścić, ale obiecał, że za rok zawita do nas ponownie.
Więcej

Nowe dzwony już na wieży  (2008-12-14)

Na początku II wojny światowej hitlerowscy okupanci zdemontowali z wieży kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Kębłowie dwa dzwony pozostawiając jeden, który dla ich celów wydawał się bezwartościowym. Po ponad czterdziestu latach we wtorek 9 grudnia b.r. udało się naprawić szkody jakie wyrządzili naszej parafii okupanci niemieccy. Zdemontowany został najpierw czynny dzwon, w chwili obecnej już uszkodzony. Po odpowiedniej renowacji będzie wystawiony w kościele jako cenny zabytek. Przed wciągnięciem dzwonów wieża poddana została generalnemu remontowi. 

Więcej

Zlot Fanów 126p Kębłowo 2008  (2008-12-08)

W ostatnią niedzielę listopada b.r. z wolsztyńskiego Rynkuwyruszyły na swój Zlot do Kębłowa Fiaty126p.Po swoich spotkaniach m.in. w Poznaniu, Łodzi, czy Wrocławiu fani motoryzacji wybrali jako miejsce ostatniego w tym roku zlotu Wolsztyn i Kębłowo. Jest to niewątpliwie zasługą członków tego klubu, braci Tomasza i Jakuba Stachowiaków; mieszkańców naszej wsi. W Kębłowie miejscem spotkania był stadion LKS Dąb Kębłowo ,gdzie na gości czekało już rozpalone ognisko, gorąca kawa i herbata. Miłym gościem na spotkaniu był p. Burmistrz Andrzej Rogoziński z dziećmi, który zasugerował możliwość uczestniczenia Klubu FIATA 126P W Dniach Wolsztyna. 


Więcej

TURNIEJ ELIMINACYJNY MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH  (2008-11-28)

Kibice i fani unihokeja w Kębłowie 14 listopada b.r. mieli okazję przyglądać się rywalizacji swojej drużyny z unihokejowymi zespołami z Siedlca, Dębna, Babimostu. Unihokej staje się coraz bardziej uniwersalnym sportem zimowo-halowym.Obecnie w naszych Szkołach mamy cztery drużyny unihokeja; których trenerami są p.Henryk Dąbrowski, Tomasz Kaczmarek i Agnieszka Kędziora.
Więcej

11 listopada w Kębłowie  (2008-11-17)

Z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w sali Domu Kultury w Kębłowie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież Szkoły Podstawowej oraz Zespół Pieśni i Tańca”Kębłowo”. Licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej wsi wysłuchali wielu recytacji oraz pieśni i piosenek patriotycznych. Widać było, że młodzi aktorzy włożyli w przygotowanie swojego występu wiele pracy i serca, za co byli nagradzani gorącymi brawami. Wystąpił również nasz Zespół Pieśni i Tańca, który zaprezentował wiązankę tańców i piosenek z różnych regionów Polski. Na zakończenie uroczystości został odśpiewany Hymn narodowy. Na akademii obecny był Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogoziński, ks.Proboszcz Andrzej Kruś oraz Sołtys. Nad całością programu czuwali nauczyciele Szkoły Podstawowej Beata Kędziora, Krzysztof Olszewski i Kierownik Domu Kultury Sylwia Kotlarska.

Więcej

Michał Matysik  (2008-11-13)

Dzisiaj chciałabym zaprezentować życiorys Michała Matysika z Koloni, którego znałam, wiedziałam że jest światłym człowiekiem i ma bogaty życiorys. Dzisiaj już wiem, że moja wiedza o Michale Matysiku była powierzchowna. Materiały do poniższego artykułu otrzymałam od Leona Matysika – syna i Rafała Gruszki – wnuka Michała Matysika. 

Więcej

Proporzec powstańców wielkopolskich  (2008-11-12)

Proporzec, z którym powstańcy wielkopolscy z Kębłowa pod Wolsztynem szli do boju znaleziono w jednym z miejscowych domów na strychu. Cenną pamiątkę sprzed blisko wieku przekazano sołtysowi Bogdanowi Świetlińskiemu. Wkrótce ma ona trafić do wolsztyńskiego muzeum. - Mieszkaniec Kębłowa znalazł proporzec zupełnie przypadkowo, podczas porządkowania strychu – mówi sołtys. - Liczymy, że uda się przeprowadzić fachową konserwację. - Tyle lat, a ciągle odkrywamy coś nowego – dodaje Eugenia Świetlińska -Pięta, siostra sołtysa, była mieszkanka Kębłowa.
Więcej

KĘBŁOWO. Straż graniczna  (2008-11-11)

W okresie między I i II wojną światową w Kębłowie znajdował się posterunek Straży Granicznej i mieścił się w najstarszej części obecnego Domu Kultury. Odpraw celnych dokonywano w budynku narożnikowym przy ul. Jujki, przy drodze z Kębłowa do Świętna. Komisariat miał siedzibę w Obrze, a kierował nim w roku 1927 podkomisarz Ludwik Kotecki, przy pomocy Władysława Wiśniewskiego. Więcej

KĘBŁOWO. Michał Nowakowski – strażnik graniczny  (2008-11-11)

Odcinek granicy polsko - niemieckiej w Kębłowie należał do spokojnych, jednak i tutaj zdarzały się nielegalne przekraczanie granicy, akcje przemytnicze, itd. Jedna z takich akcji zakończyła się tragicznie dla pełniącego służbę strażnika – Michała Nowakowskiego. W czasopiśmie „Czaty” – Na straży granic Rzeczypospolitej, wydawnictwo pamiątkowe z okazji X- lecia Straży granicznej 1928 – 1938 wydanym w Warszawie w roku 1938 jest krótki rys biograficzny poległego strażnika Michała Nowakowskiego i lapidarny opis zdarzenia. Placówka Graniczna w Kębłowie podlegała Inspektoratowi Granicznemu w Wolsztynie.
Więcej

Przebudowa ulicy Młyńskiej w Kębłowie  (2008-11-07)

Przebudowa drogi na odcinku od km 0+000 do km 0+669 . Zadanie obejmowało roboty przygotowawcze i roboty ziemne, ustawienie krawężników i ścieków, wykonanie podbudowy , ułożenie nawierzchni z masy bitumicznej, budowę jednostronnego chodnika, budowę kanalizacji deszczowej oraz usunięcie kolizji z siecią telekomunikacyjną.   Więcej

Wielkopolski strój ludowy w Kębłowie  (2008-11-05)

Tradycyjne stroje ludowe w Kębłowie w XIX i na początku XX wieku stopniowo były wypierane przez odzież tzw. miejską. Na fotografiach weselnych z lat 20-tych i 30-tych XX wieku uwiecznione są kobiety w tiulowych czepcach zakładanych na szczególnie uroczyste okazje. Ubiory tradycyjne noszone były w Kębłowie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. Artykuł zilustrowałam fotografiami, które pozwalają prześledzić jak w XX wieku zmieniały się ubiory we wsi położonej na zachodnich krańcach Wielkopolski. W miesiącach zimowych dominowały ubiory w kolorach ciemnych, głównie w kolorze czarnym i brązowym, natomiast w miesiącach letnich dominowały ubiory wielobarwne. Na płócienne koszule kobiety zakładały kaftany z długimi lub krótkimi bufiastymi rękawami zebranymi w mankiet lub zwężonymi u nadgarstka. Kaftany były dopasowane w talii, zapinane z przodu na guziki lub haftki i miały zakładki lub falbanki symetrycznie rozłożone po obu stronach zapięcia.
Więcej

Dąb Papieski w Kębłowie  (2008-10-21)

Działo się to w Kębłowie w niedzielę 12 października 2008 roku, w VIII Dniu Papieskim, z okazji 30 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po uroczystej mszy św. o g.11.00 odprawianej w intencji rychłej beatyfikacji papieża Jana Pawła II, przez ks. Proboszcza Andrzeja Krusia, w asyście kleryków z Obry, wraz ze zgromadzoną Radą Parafialną, Leśnikami, Sołtysami, przedstawicielami poszczególnych wiosek, należących do Parafii Kębłowo, grupą Parafian zaangażowanych w zbieranie ofiar na potrzeby naszego Kościoła, licznie przybyłymi Parafianami, oraz zaproszonymi gośćmi, dokonaliśmy posadzenia pamiątkowego „Dębu Papieskiego”. Sadzonkę drzewka otrzymaliśmy dzięki staraniom Pana Leśniczego Mieczysława Kruka ze Szkółki Leśnej z Gościeszyna, z nadleśnictwa Babimost o nr B-320.

Więcej

„Święto Pyry” w Tłokach  (2008-10-10)

W dniu 20.09.2008r. w Tłokach zorganizowano VI Wolsztyńskie Święto Pyry. 12Kół Gospodyń Wiejskich rywalizowało o najlepszą ziemniaczaną potrawę. Czegóż tam nie było!?Na talerzach pojawiły się sałatki,szaszłyki ziemniaczane,pączki z kartofli,ciastka,plince,krokiety z sosem ziołowym,placek z migdałami,ziemniaki nadziewane bakaliami i papryką, kiszki ziemniaczane opiekane. Po prostu pycha! Większość przygotowywanych potraw to sprawdzone babcine receptury. W konkursie tym nie było przegranych.

Więcej

Nowe inwestycje 2008  (2008-10-07)

Najważniejszą inwestycją oddaną do użytku w 2008 roku w Kębłowie jest nowe skrzydło  Gimnazjum. Uroczystość w obecności wielu świetnych gości odbyła się 1 września. Wreszcie ponad 200 uczniów z Kębłowa, Stradynia, Wroniaw i Nowej Dąbrowy będzie pobierać naukę w godziwych warunkach. Na ulicy Młyńskiej, która była dotąd drogą gruntową, trwa budowa nowej nawierzchni. Ulica ta zostanie utwardzona od skrzyżowania z ulicą Wolsztyńską do końca zabudowań. Wartość całej inwestycji zamyka się sumą 800 tys.zł. Z prac został wyłączony na razie Stawek, z którego modernizacją  trzeba jeszcze poczekać. W tym roku ze środków Rady Sołeckiej zostało ułożone 478 mb chodnika, z czego na ulicy Rauera 190 mb i na ulicy Jujki 288 mb.

Więcej

Parafiada 2008  (2008-09-15)

Idea i program parafiady zrodził się w1988r w środowisku pijarskim z "troski o wszechstronny i harmonijny" rozwój człowieka poczynając od lat najmłodszych. Naczelnym hasłem tego przedsięwzięcia jest "Ruch Rzeźbi Umysł Serce i Ciało" . Zadanie to zrealizowane jest przez interdyscyplinarne konkursy między grupami dziecięco - młodzieżowymi reprezentującymi poszczególne parafie. Od 4 lat organizowano parafiady regionalne przy szkole nr 3 w Wolsztynie. Przed dwoma laty w ruch parafiady włączyła się parafia Kębłowo reprezentowana przez uczniów szkół z Starego Widzimia i Kębłowa. Każdy z tych udziałów był sukcesem naszej grupy, gdyż w rywalizacji zajęliśmy pierwsze miejsca.
Więcej

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2008/2009  (2008-09-02)

Spotykamy się dziś na terenie gimnazjum w Kębłowie, by uroczyście  -  w obecności wielu znakomitych gości, dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu miasta i gminy Wolsztyn i młodzieży  -  zainaugurować rok szkolny 2008/2009, a przy okazji oddać do  użytkowania nowo dobudowaną część tej szkoły. W dniu dzisiejszym naukę rozpoczyna w naszej gminie 3.415 uczniów uczęszczających do 11 szkół podstawowych, zespołu szkolno-gimnazjalnego, zespołu szkolno-przedszkolnego i 3 gimnazjów.
Więcej

Mistrzostwa świata w modelarstwie  (2008-08-29)

Kębłowscy modelarze Cezary Ciesielski i Wiesław Brambor w tym roku pozytywnie przeszli klasyfikacje do kadry narodowej. W Pucharze Polski w Żarowie zdobyli 5 medali. Podczas Mistrzostw Polski we Wschowie 3-4 maja 2008 kol.Cezary zdobył 3 medale srebrne i 1 brązowy, natomiast kol. Wiesław 1 srebrny i 1 brązowy. Mistrzostwa Świata NAVIGA  w modelarstwie klas C odbyły się w Czechach w mieście Jablonec w dniach 20-27.08.2008r. nasi modelarze zdobyli następujące medale: Cezary Ciesielski - 2 srebne i 1 brązowy,a  Wiesław Brambor uzyskał jeden medal brązowy. Powyższe wyniki świadczą o bardzo wysokim poziomie Mistrzostw tej kategorii modelarskiej. Nasi modelarze przygotowują się do następnych imprez modelarskich i pragną sięgnąć po medale w kolorze złota. Więcej

PLON , NIESIEMY PLON!  (2008-08-20)

W miniony piątek 15 sierpnia br. Rada parafialna i Sołtys miejscowości Kębłowo zorganizowali dożynki wiejskie. Ceremoniał rozpoczął się o godz.1100 mszą dziękczynną za zebrane plony w kościele pw.św.Barłomieja. Otwarcie imprezy rozpoczęło się natomiast o godz. 14.00 poprzedzone zostały barwnym korowodem. W programie imprezy był występ odrodzonej po 13 latach kębłowskiej Kapeli podwórkowej, ponadto swoją obecnością zaszczycił mieszkańców Kębłowa kabaret KGW z Bucza. Można też było nabyć losy, gdzie w loterii fantowej głównymi nagrodami były: pralka automatyczna, rower, mikrofalówka, odkurzacz i inwentarz żywy - koziołek.

Więcej

Letni turniej piłki nożnej  (2008-08-08)

Prezes LKS „Dąb” Kębłowo i Sołtys byli organizatorami w dniu 02.08 br. Letniego Turnieju piłki nożnej. W Turnieju brały udział trzy drużyny: LKS „Sokół” Wroniawy, Oldboys Kębłowo i I drużyna LKS „Dąb”Kębłowo. Pomimo przelotnego deszczu, zawody prowadzone byly bardzo sprawnie a zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem. Najciekawszym meczem okazało się spotkanie pierwszych drużyn „Sokoła”  i „Dębu”, co niewątpliwie stało się już tradycją w meczach tych drużyn.
Więcej

KĘBŁOWO. Klub sportowy świętuje 60 lecie działalności  (2008-07-07)

Ludowy Klub Sportowy „Dąb” Kębłowo świętuje w tym roku 60 lecie działalności. Z tej okazji na miejscowym stadionie odbyło się okolicznościowe spotkanie podczas którego najbardziej zasłużonym sportowcom wręczono odznaczenia. Obecni byli także piłkarze z niemieckiego klubu Traktor Lindenau, z którym kębłowianie współpracują od 25 lat. Historię Dębu Kebłowo przedstawił jego prezes Zenon Ziomek, który od wielu lat związany jest z klubem. Podczas uroczystości otrzymał on srebrną odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej, a odznaczenia „Zasłużony działacz LZS” odebrali Tadeusz Ziomek, Waldemar Wieczorek, Zbigniew Kubicki i Roman Kędziora. Wiele osób związanych z klubem otrzymało też dyplomy gratulacyjne i sportowe. Życzenia piłkarzom złożyli przedstawiciele władz samorządowych, sąsiednich klubów, goście z Wroniaw, Zespołu Pieśni i Tańca „Kębłowo” oraz KGW w Kębłowie. Sołtys Bogdan Świetliński podziękował działaczom za promocje wsi tak w powiecie jak i za granicą. Więcej

Koło Gospodyń Wiejskich w Kębłowie skończyło 50 lat   (2008-06-06)

24 maja 2008r. Koło Gospodyń Wiejskich obchodziło uroczystość 50-lecia założenia. Historię Koła przedstawiła przewodnicząca Mirosława Dokowicz.W obchodach udział wzięły byłe przewodniczące panie: Janina Kotlarska-założycielka Koła, a zarazem pierwsza przewodnicząca, Helena Grelak, Agnieszka Kubicka, która kierowała Kołem przez okres 30lat, panie Gertruda Nędzewicz, Helena Broczkowska, Zofia Ball, które przed 50laty pomagały założyć oraz organizowały pierwsze kursy gotowania, szycia, robótek ręcznych.
Więcej

Mistrzowie Wielkopolski  (2008-05-31)

Dnia 29 maja 2008 w hali sportowej kębłowskiego Gimnazjum rozegrany został FINAŁ UNIHOKEJA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO chłopców Szkół Podstawowych. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny. Rozgrywki prowadzone były w systemie „każdy z każdym” i były okazją do wspaniałej zabawy,jak również niezapomnianym przeżyciem dla młodych sportowców. W wyniku rozegranego ostatniego spotkania pomiędzy S.P.78 Poznań a S.P. Kębłowo, mistrzami Wielkopolski zastali nasi sportowcy.
Więcej

Uroczystość w Bibliotece  (2008-05-29)

W dniu 12.05.2008 w Bibliotece Szkolno-Publicznej w Kębłowie miała miejsce miła uroczystość pasowania nowych czytelników. Spotkanie miało zachęcić nowych uczniów do czytania, jak również przypomnieć starszym uczniom o potrzebie korzystania z biblioteki i jej zbiorów. Książki należy czytać przede wszystkim dla przyjemności ale książki wprowadzają nas również w świat nauki i zabawy. Po uroczystym pasowaniu i krótkiej inscenizacji przygotowanej przez starszych kolegów, pierwszoklasiści zostali obdarowani słodkościami. Więcej

I Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa Wsi Kębłowo  (2008-04-16)

W niedzielę 13 kwietnia 2008 w hali sportowej naszego Gimnazjum odbył się I wiosenny turniej o puchar Sołtysa wsi Kębłowo. W turnieju udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy, gdzie pojedynki rozgrywane były „każdy z każdym” Dopisała również pogoda,w związku z czym halę sportową odwiedziła spora rzesza kębłowian.Jak zwykle przy okazji organizowanych tego rodzaju imprez sportowych dał się odczuć stary mankament tego sportowego obiektu; brak skromnej chociażby trybuny dla kibiców. Należy mieć nadzieję, że przy okazji trwającej właśnie rozbudowy Gimnazjum uda się pod tym względem naszą halę unowocześnić.Turniej rozgrywany był w miłej sportowej atmosferze i mimo zaciętej i ambitnej gry wszystkich drużyn,każdy przestrzegał zasady fair play. Szczególne podziękowania należą się p.Zenonowi Wieczorkowi, Prezesowi koła PZW”Jazgarz” w Kębłowie, który jako współorganizator i kierownik hali sportowej służył radą i pomocą w organizacji zawodów.

Więcej

Janowi Pawłowi II w III Rocznicę Odejścia  (2008-04-07)

Adam Żuczkowski Janowi Pawłowi II w III Rocznicę Odejścia Więcej

Wielkanoc w Kębłowie  (2008-03-31)

Zobacz zdjęcia... Więcej

Zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich  (2008-03-20)

3 marca w Domu Kultury odbyło się spotkanie członkiń Koła mające niecodzienny sprawozdawczo, przedświąteczny charakter. Uczestniczyli również goście; p. Zofia Ball z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, sołtys Kębłowa oraz p.Danuta Lemke z Wolsztyna. Po części formalnej, w której przewodnicząca Koła p.Mirosława Dokowicz przedstawiła sprawozdanie rzeczowo-finansowe, uczestnicy spotkania mogli podziwiać wyszywane obrazy pani Danuty. Między innymi kartki świąteczne, portret Jana PawłaII, czy też Ostatnią Wieczerzę. Wiele z tych misternych prac, to prawdziwe dzieła sztuki, nad, którymi artystka pracowała latami, przeważnie kilka godzin dziennie. Całe spotkanie odbywało się w miłej atmosferze zbliżającego się Dnia Kobiet oraz Świąt Wielkanocy. Nie brakowało smacznego jedzenia, w tym potężnego tortu.
Więcej

45 - lecie istnienia Biblioteki Publicznej  (2008-03-17)

 

 

Rok 2008 obfituje w Kębłowie w tzw. „okragłe rocznice", które obchodzą organizacje i instytucje użyteczności publicznej. Wkrótce 60 - lecie powstania będzie obchodził LKS - „DĄB" Kębłowo, 50 - lecie Koło Gospodyń Wiejskich również 50 - lecie założenia - Kółko Rolnicze.Już 17 stycznia b.r. 45 - lecie założenia obchodziła kębłowska filia Biblioteki Publicznej w Wolsztynie.

Więcej

Turniej halowej piłki nożnej  (2008-03-09)

Dnia 02.03.2008r. odbył się turniej halowej piłki nożnej ulic Kębłowa o puchar prezesa koła PZW „Jazgarz” Zenona Wieczorka. Udział wzięły 8 osobowe reprezentacje ulic Kębłowa. Dominował nastrój sportowej rywalizacji, ale też zabawy i relaksu, co widać było choćby porównując wiek najstarszego i najmłodszego z zawodników Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem wśród kębłowskich kibiców.
Więcej

Gimnazjum w Kębłowie  (2008-02-19)

Z życia Gimnazjum Więcej

XI kolędowe spotkanie chórów i zespołów śpiewaczych  (2008-02-03)

 

 

W niedzielę 20.01.2008r. w kębłowskim kościele parafialnym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Wolsztynie Andrzeja Rogozińskiego odbylo się XI  Kolędowe Spotkanie Chórów i Zespołów śpiewaczych

Więcej

SEZON MODELARSKI ROZPOCZĘTY  (2008-02-01)

KĘBŁOWSCY MODELARZE;CEZARY CIESIELSKI I WIESŁAW BRAMBOR W DNIACH 26,27.01.2008 UCZESTNICZYLI W „PUCHARZE POLSKI” MODELI WYSTAWOWYCH NAVIGA KLAS C /okręty/. MODELARZE Z CAŁEGO KRAJU SPOTKALI SIĘ W ŻAROWIE k/WROCŁAWIA. CZASEM WIELOLETNI WKŁAD PRACY W MODEL OPŁACA SIĘ ,PONIEWAŻ p.CEZARY CIESIELSKI ZDOBYŁ 3 MEDALE SREBRNE I 1 BRĄZOWY /NIE PRZYZNANO MEDALU ZŁOTEGO/. NATOMIAST p.WIESŁAW BRAMBOR ZDOBYŁ 1MEDAL SREBRNY. WYŻEJ WYMIENIONE WYNIKI AUTOMATYCZNIE KWALIFIKUJĄ NASZYCH MODELARZY DO KADRY NARODOWEJ NA SEZON 2008. W DNIACH 3,4 MAJA 2008 ZAWODNICY UCZESTNICZYĆ BĘDĄ W MISTRZOSTWACH POLSKI WE WSCHOWIE.NAJWAŻNIEJSZE W TYM ROKU SĄ JEDNAK MISTRZOSTWA ŚWIATA W CZECHACH. Więcej

Kębłowianie też walczyli  (2008-01-24)

 

Z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w niedzielne popołudnie, 6  stycznia, na cmentarzu parafialnym w Kębłowie złożono kwiaty i zapalono znicze przy pomniku Walki o Niepodległość, składając hołd zaginionym i pomordowanym powstańcom wielkopolskim.

Więcej

Rozmowy między ziemią a niebem  (2008-01-21)

Wyjazd do Bawarii był moim marzeniem od dawna. Okazja ku temu nadarzyła sie dopiero w ubiegłym roku i przełom roku 2007/2008 spędziłam u sympatycznych Bawarczyków. Adwent jest w Bawarii czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Na drzwiach domów i mieszkań wieszane są wieńce adwentowe. W mieszkaniach zapalane są świeczki adwentowe. W pierwszą niedzielę adwentu zapala się pierwszą świeczkę i w każdą następną niedzielę przybywa kolejna świeczka. Więcej

Ruchoma szopka Betlejemska  (2008-01-14)

Na temat szopki w kościele parafialnym pisaliśmy już w styczniu 2005r. Pisaliśmy wówczas o inspiracjach,którymi kierowali się budowniczowie oraz nakreśliliśmy ich sylwetki. Zapraszam do archiwum 2005r.Przez kolejne lata szopka wzbogacała się o coraz to nowe elementy,o coraz to nowe skomplikowane mechanizmy napędzające.W chwili obecnej, to już 5 ścieżek łańcuchowych poruszające pary idące do kościoła,do żłóbka,zjeżdżających narciarzy,pary tańczące na tarasie. Na Boże Narodzenie 2007, budowniczowie wzbogacili naszą szopkę o parowozownię WOLSZTYN i poruszający się po torach parowóz. Osobnymi mechanizmami napędzane są figurki pilarzy piłujących drewno,dzwonnica,wiatrak oraz młyn wodny.
Więcej

Święta Bożego Narodzenia w kościele Parafialnym  (2008-01-05)

Tradycyjnie już, jak co roku w ostatnią sobotę grudnia dzieci ze Szkoły Podstawowej dały koncert kolęd i pastorałek. Pod kierownictwem Krzysztofa Olszewskiego wystąpił chór szkolny oraz zespół flecistów. Ciepło przyjęty występ zostanie jeszcze powtórzony.
Więcej

89 Rocznica wybuchu Powstania wielkopolskiego  (2008-01-04)

Z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania wielkopolskiego,w niedzielę 6 stycznia b.r. o godz.15:00 na naszym cmentarzu parafialnym przy pomniku Walki o Niepodległość,odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy w hołdzie zabitych,zaginionych i pomordowanych powstańców wielkopolskich.Na uroczystość zaprasza.
RADA SOŁECKA Więcejarchiwum 2011 | archiwum 2010 | archiwum 2009 | archiwum 2008 | archiwum 2007 | archiwum 2006 |

archiwum 2005 | archiwum 2004

Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2021. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.