Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Sekcja modelarstwa
Sekcja Modelarska

Sekcja Modelarska założona  przez Cezarego Ciesielskiego w dniu 15 września 1985 roku i pod niezmienionym kierownictwem prowadzona jest do chwili obecnej. W czasie swojej działalności p. Cezary  przekazuje młodzieży techniczne tajniki  pracy nad modelami,  wymaga dokładności i staranności w pracy, uczy  zasad działania i zastosowania pierwowzorów.  Młodzież uczy się cierpliwości i rzetelności w odtwarzaniu szczegółów, a bardziej dociekliwych mistrz  ukierunkowuje na szukanie  we własnym zakresie informacji na temat wykonywanych modeli. Sekcja modelarska liczy obecnie  15 członków. 

Młodzież buduje modele szybowców, samolotów, statków, okrętów, również te w butelkach. Zwolennicy militariów budują modele czołgów i wozów opancerzonych.
Młodzi wykonawcy modeli mają wiele satysfakcji osobistej z wykonanych prac,  biorą udział w różnego rodzaju wystawach i konkursach, zdobywając dyplomy  i nagrody.

Na zdjęciu Adrian Gonda przy własnoręcznie wykonanym modelu.    

Modelarze w pracowni Domu Kultury w Kębłowie wykonują także szopki noworoczne, a wystawiane w konkursach powiatowych nie mają sobie równych.  Osiągane przez modelarzy sukcesy możliwe są dzięki fachowości zawodowej i osobistemu zaangażowaniu  Pana Cezarego Ciesielskiego w pracy z  młodzieżą.

Pan Ciesielski  jest autorem 2 książek o tematyce modelarskiej,  Instruktorem  modelarskim klasy najwyższej i sędzią modelarskim. Od 1974 roku jest stałym współpracownikiem czasopisma "Modelarz" (40 artykułów) oraz autorem  20 dokumentacji żaglowców.  Od roku 1984 ma własną, zawodową firmę modelarską w której młodzież odwiedza mistrza i podpatruje w pracy.

Na zdjęciu wyżej Cezary Ciesielski z żoną i córką przy  makiecie  XVIII wiecznego miasta Żary.   W tej pracowni powstały też makiety Nowej Soli, Zielonej Góry , Lęborka i Środy Śląskiej                                                            

Łódź, canoe i kajak ... tak teoria z praktyką się łączy
 

Opracował: Bogdan Świetliński

Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2022. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.