Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Promocja książki Adama żuczkowskiego  (2011-12-12)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

W czwartek 1 grudnia 2011r. W Bibliotece Publicznej w Wolsztynie odbyła się promocja książki Adama Żuczkowskiego p.t. „Dokładanie do słońca. Wybór wierszy".Adam Żuczkowski do niedawna dyrektor kębłowskiego gimnazjum debiutował na łamach wydawnictw studenckich Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.Laureat konkursów poetyckich, organizator spotkań,biesiad literackich.Animator twórczości poetyckiej w regionie wolsztyńskim.
Wydał drukiem:
-"Pisane piaskiem" 1997
-"Kresy minionego teraz"2006
-"A w ustach węzeł słów"2008
Spotkanie prowadził Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Sergiusz Sterna-Wachowiak,który interpretował również poezję autora.Wieczór wzbogaciły występy uczniów Szkoły Muzycznej w Wolsztynie.Była też okazja do recytacji wierszy naszego wolsztyńskiego poety w wykonaniu młodzieży Liceum Ogólnokształcącego,jak również do prezentacji poezji śpiewanej.Duże wrażenie na publiczności wywarła interpretacja utworu „Modlitwa" z repertuaru Ewy Demarczyk w wykonaniu jednej z uczennic Liceum.W finale wieczoru A.Żuczkowski został obdarowany wiązankami kwiatów.Ten udany bardzo wieczór zakończył autor podpisywaniem swojej książki wszystkim miłośnikom dobrej literatury.

 

Tekst: Bogdan Świetlinski

Foto: Artur Skorupiński

 

 

Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.