Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Zabytkowy dąb zniszczony  (2010-08-01)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

Na uroczystości otwarcia stadionu sportowego w 1959 roku obecna była cała młodzież naszej Szkoły Podstawowej. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że tam gdzie wcześniej był pagórkowaty teren, mamy do dyspozycji nowoczesny jak na tamte czasy stadion. Był to efekt starań niezapomnianego entuzjasty sportu, nauczyciela Albina Szalewskiego. Uroczystość była bardzo podniosła i patriotyczna. Podczas niej dokonano aktu posadzenia okolicznościowego dębu zakopując również tam naczynie z posłaniem do kolejnych pokoleń kębłowian.


Zapewne nikt z obecnych tam wtedy osób nie przypuszczał, że dąb ten będzie rósł tylko 51lat.Niestety w czasie niedawnej wichury w dniu 22 lipca b.r. okazałe już drzewo runęło. Z pewnością posadzimy nowe dęby, być może z okazji oddania do użytku trybun dla kibiców, jednak zniszczony dąb to kawał historii naszej wsi, szczególnie historii sportu. Zagadką jest jaki tekst widnieje w zakopanym naczyniu, jego odczytanie możliwe będzie dopiero po usunięciu pnia drzewa.

 

 

Tekst i Foto Bogdan Świetlinski.
Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.