Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25

Puchar Bałtyku w Unihokeju  (2010-06-02)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika

Co roku pod koniec maja w Elblągu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży bedący jednocześnie finałem Oglólnopolskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady. Turniej tegoroczny odbył się w dniach 28-30 maja. W kategorii gimnazjum chłopców wystąpiła drużyna z Gimnazjum w Kębłowie .W Gimnazjadzie wzięło udział 16 najlepszych drużyn z całego kraju, które zostały podzielone na 4 grypy eliminacyjne. Chłopcy z Kębłowa trafili do bardzo silnej grupy z wicemistrzem z ubiegłego roku a jednocześnie finalistą tegorocznych mistrzostw klubowych  Gimnazjum z Sławęcina (woj. Pomorskie), Gimnazjum Brójce (lubuskie) oraz Gimnazjum Braniewo (warmińsko-mazurskie)
    Pierwszy mecz okazał się najważniejszym meczem w turnieju. Wygrana  4-1  z Sławęcinem pozwoliła myśleć  o walce o medale.  Drugi mecz okazał się najsłabszym występem podczas całego turnieju przegrana 0-2 z ekipą z Gim Brójce. Była to już ostatnia porażka w tym turnieju. Mimo tej porażki drużyna uzyskała awans do drugiej rundy wspólnie z Gimnazjum ze Sławęcina. W drugiej rundzie drużyna z Kębłowa trafiła na ubiegłorocznych Mistrzów Polski Gim nr. 1 Sanok (podkarpackie) oraz Gim Dębno (lubuskie) oraz Gim Sławęcin. W tej fazie uwzględniono wyniki meczy z I rundy. Po remisie 1-1 z Sanokiem i zwycięstwie 4-1 z Dębnem,  udało się wygrać grupę i wyjśc do półfinału z  I miejsca.  W półfinale Kębłowo spotkało  się z Gimnazjum w Uniejowie (łódzkie). Wspaniała gra całej drużyny i dwa gole najlepszego strzelca Patryka Zboralskiego dały zwycięstwo i awans do finału. Finał okazał się powtórką meczu z II rundy eliminacyjnej GIM KĘBŁOWO – GIM 1 SANOK mecz rozgrywany był 2 x 10 minut. Mecz rozpoczął się od prowadzenia kębłowian. Niezawodny Patryk Zboralski zdobył wspaniała bramkę po szybkiej akcji całego zespołu. Jednak po chwili było już 1-3. Na tym zakończyła się pierwsza połowa. Przerwa, okazała się zwrotem w tym meczu. Początek drugiej połowy był imponujący. Pierwsza akcja podanie Roberta Skrzypczaka do Patryka Zboralskiego i jest 2-3. Wznowienie, 42 sekunda gry  i już 3-3 ponownie Patryk. Remis. Do końca meczu dużą przewagę miała drużyna z Kębłowa jednak bramki nie zdobyła. O złotym medalu Szkolnych Mistrzostw Polski miały zadecydować rzuty karne. do nich zostali wyznaczeni Patryk Zboralski, Witold  Zboralski i Daniel Rogozinski.  Patryk bezbłędny 1-0, w bramce Artur Bresz  i 1-1, Witek i 2-1 ponownie w bramce Artur i … nie ma braki … dalej 2-1. Ostatni z naszych Daniel najważniejszy strzał w turnieju … spokojne podejście do piłki , piękny strzał i 3-1. GOLLLLLL i tytuł MISTRZA POLSKI  dla Kębłowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju  został wybrany PATRYK ZBORALSKI został on też królem strzelców.

WYNIKI MECZY
GIM KĘBŁOWO – GIM SŁAWĘCIN  4-1 (2 Zboralski Witek, Zboralski Patryk, Matysiak Konrad)
GIM KĘBŁOWO – GIM BROJCE  0-2
GIM KĘBŁOWO – GIM SANOK  1-1 (Zboralski Patryk)
GIM KĘBLOWO – GIM DĘBNO   4-1 (Zboralski Patryk, Matysiak Konrad, Rogozinski Daniel, Skrzypczak Hubert)
GIM KĘBŁOWO – GIM UNIEJÓW  2-0 (2 Zboralski Patryk)
GIM KĘBŁOWO – GIM SANOK  3-3 (3Zboralski Patryk) karne 3-1 (Zboralski Patryk Zboralski Witek, Rogozinski Daniel)