Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Schetynówka w Kębłowie  (2010-04-20)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

Z programu budowy dróg lokalnych, wprowadzonego do realizacji przez Platformę Obywatelską, realizowana jest inwestycja drogi Stary Widzim - Świętno. Zaangażowanie Wicestrosty Powiatu Wolsztyńskiego Jacka Skrobisza i Burmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozińskiego doprowadziło do podjęcia tego zadania przez samorząd powiatowy i gminny.

Dzięki wspólpracy z sołtysem Starego Widzimia Lechem Dalekim i Kębłowa Bogdanem Świetlińskim inwestycja wchodzi w fazę realizacji. Remont drogi na odcinku Świętno - Kębłowo - Widzim Stary oczekiwany był od dawna. Mieszkańcy Kębłowa spodziewają się, że nowa droga będzie bezpieczną i nowoczesną. 

Most w Kębłowie na Północnym Kanale Obry był w bardzo złym stanie technicznym i nie gwarantował bezpiecznego użytkowania.  W związku z jego całkowitą jego wymianą most  jest nieczynny od 19 kwietnia 2010 roku i został rozebrany. Z powodu  budowy drogi i mostu najwięcej ucierpią rolnicy Kębłowa, którzy zmuszeni są korzystać z drugiego, oddalonego mostu. Mamy nadzieję, że nowa droga i nowy most sprostają oczekiwaniom mieszkańców Kębłowa.

 

Tekst:Piotr Krajewski
Foto:Waldemar Spławski
Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.