Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


91 Rocznica Powstania Wielkopolskiego w Kębłowie  (2010-01-04)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

Zgodnie z tradycją mieszkańcy Kębłowa złożą hołd tym, którzy gotowi byli oddać swoje życie w walce o wolność. Uroczystości w Kębłowie odbędą się w dniu 10.01.2010 roku

Program uroczystości:

Msza św. w intencji Powstańców Wielkopolskich odbędzie się w kościele parafialnym p.w. św. Bartłomieja w Kębłowie o godz. 11.00

Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Walk o Niepodległość odbędzie się na cmentarzu parafialnym o godz. 14.00
………………………………………………………………………………………………

Poniżej zamieszczam odezwę Marszałka Województwa Wielkopolskiego do mieszkańców Warszawy, którą oddaje wielkość i znaczenie dokonań naszych przodków. Uroczystości w Warszawie odbyły się w dniu 28.12.2009 r.


Szanowni Mieszkańcy Stolicy
Wielkopolska jest nie tylko gospodarna, ale i zwycięska. Naszą regionalną tożsamość i poczucie wartości buduje duma ze zwycięstwa sprzed 91 laty. Dzięki naszym Ojcom i Dziadom – Bohaterom zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego możemy cieszyć się wolnością. Pamiętajmy – Wielkopolanom tej wolności nie podarowano, swoje miejsce w Niepodległej Rzeczypospolitej wywalczyliśmy sami, kosztem tysięcy zabitych i rannych. Dziś, w stolicy spotykamy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza i mogiłach Powstańców Wielkopolskich na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym.
Bądźcie z nami, by oddać hołd Tym, którym w 1918 – 1919 roku pomagała wiara w zwycięstwo!

Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego


Tekst: Bogdan Świetliński
Kębłowo, 3.01.2010 r.Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.