Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Uczniowie z Kębłowa z wizytą w Lübben  (2009-10-03)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

      24 września 2009r. uczniowie Gimnazjum im. K.Żegockiego w Kębłowie gościli w Lübben na zaproszenie dyrekcji Sprewaldschule. Brali udział w realizacji międzynarodowego projektu „Młodzież przeciw nacjonalizmowi – zawody sportowe fair play Lübben 2009”.
        Ideą spotkania młodzieży z trzech miejscowości ( Lübben, Poczdamu i Kębłowa) w wieku 13 – 15 lat było rozegranie meczy w piłkę nożną i unihokeja w drużynach mieszanych składających się z uczniów tych trzech ośrodków w każdym zespole. Chodziło o nawiązanie kontaktów, przyjaźni pomiędzy młodymi i używanie w tym celu języków obcych nauczanych w szkołach. Znaczenie projektu podkreślało zaangażowanie w jego realizację władz Lübben. Imprezę otwierał Burmistrz Lothar Bretenbauer, a w podsumowaniu i wręczeniu nagród uczestniczył Starosta Powiatu Dahme-Spreewald Stephan Loge.
W czasie spotkania gospodarze posługiwali się językiem angielskim. Uczniowie z Kębłowa mieli ułatwione zadanie, ponieważ porozumiewali się z rówieśnikami przy pomocy jęz. angielskiego i niemieckiego ( od początku istnienia gimnazjum uczą się tych dwóch jęz. obcych).
    Wszystkie szkoły uczestniczące w zawodach otrzymały okazałe puchary i zestawy piłek, a uczniowie dyplomy i koszulki z napisem „Fair play Lübben 2009”. Dla młodzieży z Kębłowa i Poczdamu gospodarze przygotowali dodatkową atrakcję, tor przeszkód - wspinaczkę linową w leśnym parku.
    Wyprawa była także okazją do nawiązania kontaktów dotyczących przyszłej współpracy partnerskiej pomiędzy Gimnazjum w Kębłowie a Spreewaldschule. Dyrektor Adam Żuczkowski rozmawiał o nawiązaniu współpracy między szkołami z Burmistrzem Lübben i Starostą Powiatu Dahme-Spreewald.
Konieczność poszukiwań nowego partnera wynikła z tego, że Realschule w Lübben, z którą gimnazjum miało dotychczas podpisaną umowę, zostało rozwiązane. Ustalono, że Gimnazjum w Kębłowie odwiedzi niebawem dyrektor Spreewaldschule, a później zostanie podpisana umowa pomiędzy szkołami.


Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.