Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Parafiada 2008  (2008-09-15)
dodaj do: dodaj do facebooka  dodaj do śledzika  

     Idea i program parafiady zrodził się w1988r w środowisku pijarskim z "troski o wszechstronny i harmonijny" rozwój człowieka poczynając od lat najmłodszych. Naczelnym hasłem tego przedsięwzięcia jest "Ruch Rzeźbi Umysł Serce i Ciało" . Zadanie to zrealizowane jest przez interdyscyplinarne konkursy między grupami dziecięco - młodzieżowymi reprezentującymi poszczególne parafie.
    Od 4 lat organizowano parafiady regionalne przy szkole nr 3 w Wolsztynie. Przed dwoma laty w ruch parafiady włączyła się parafia Kębłowo reprezentowana przez uczniów szkół z Starego Widzimia i Kębłowa. Każdy z tych udziałów był sukcesem naszej grupy, gdyż w rywalizacji zajęliśmy pierwsze miejsca.

I STAŁO SIĘ !!!

Od 5 do 13 lipca byliśmy w Warszawie. Pojechaliśmy z małej wiejskiej parafii na wielką XX Jubileuszową Międzynarodową Parafiadę w Warszawie, w której brało udział ponad 2 tysiące uczestników w tym z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Mołdawii, Rosji i Słowenii. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Można by powiedzieć, że na olimpijskim. Często konkurencjom sędziowali i medale zwycięzcom wręczali byli olimpijczycy.
    W większości konkurencji sportowych brali udział zawodnicy parafialnych klubów sportowych. Tym samym nie mieliśmy większych szans na zwycięstwo.

A JEDNAK UDAŁO SIĘ !!!


I miejsce - Kamil Waciński - szachy
I miejsce - Anna Flieger - konkurs wiedzy o sporcie
II miejsce - Tomasz Adam rzut piłeczką palantową
II miejsce - Kamil Pakuła - skok w dal
III miejsce - Kamil Pakuła - bieg na 60 m.
V miejsce - Paulina Kaczmarek - konkurs wiedzy o sporcie
VII miejsce - Paulina Kaczmarek - warcaby
VII miejsce - Konrad Matysiak - bieg na 300 m.
VII miejsce - Witold Zboralski - ringo
VII miejsce - Gra Zespołowa Piłka Nożna
X miejsce - Tomasz Adam - ringo
Pozostali uczestnicy to: Prządka Błażej, Kosicki Marcin, Podgórski Artur

Przygotowująca uczestników do udziału w imprezie i opiekun grupy - Mirosława Nowak

Bumistrz Miasta i Gminy Wolsztyn
dofinansował wyjazd dzieci i młodziezy w wysokości 1000zł.Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.