Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Najlepsi powalczą o mistrzostwo powiatu  (2007-01-20)

 

W gminnych mistrzostwach wygrali kębłowianie i wolsztynianie

Dwie drużyny z SP w Kębłowie oraz po jednej z SP nr 1 i SP 3 w Wolsztynie reprezentować będą gminę Wolsztyn w mistrzostwach powiatu wolsztyńskiego w unihokeju, które rozegrane zostaną w lutym.
Wspomniane drużyny uzyskały najlepsze miejsca w gminnych mistrzostwach, które we wtorek 9 stycznia rozegrane zostały w sali sportowej w Kębłowie. W kategorii dziewcząt startowały tylko dwie drużyny. Lepsze okazały się reprezentantki SP Kębłowo, a na drugim, miejscu uplasowała się SP nr 3. W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna z SP 1 przed SP Kębłowo, SP Obra i SP 3 Wolsztyn.
- W treningach biorą udział już drugoklasiści - zaznacza opiekun unihokeistów Tomasz Andrzejewski. - Obecnie więcej jest chłopców niż dziewcząt. W ubiegłym roku dziewczyny zajęły drugie miejsce w województwie, a chłopcy czwarte. Z drużyny dziewcząt zostały tylko dwie zawodniczki z poprzedniego składu. W drużynie chłopców większość to ubiegłoroczni zawodnicy.. Pomimo że są to uczniowie klasy czwartej doskonale radzą sobie w rozgrywkach ze starszymi zawodnikami. W turnieju mikołajkowym w Belęcinie zajęli pierwsze miejsce wygrywając z drużynami z Siedlca, Wolsztyna i Belęcina. Mam nadzieję, że drużyna będzie odnosić coraz większe sukcesy.
Unihokej staje się w Kębłowie coraz popularniejszą dyscypliną sportu. W SP treningi prowadzą T. Andrzejewski, Arleta Rozynek i Henryk Dąbrowski, a w Gimnazjum - Tomasz Kaczmarek. O dobrym przygotowaniu zawodników świadczą wysokie miejsca uzyskiwane w rozgrywkach różnych szczebli czy nawet reprezentacji kraju. W tym ostatnim przypadku przykładem jest Agnieszka Kędziora, obecnie już uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Powodowie, która niedawno reprezentowała nasz kraj na mistrzostwach świata w Niemczech.
Tuż za Kębłowem uplasowała się drużyna z sąsiedniej Obry, której trenerem jest Roman Poniedziałek. W mistrzostwach powiatu gminę reprezenować będą też dziewczęta z SP 3 Wolsztyn, kte zagrały w składzie: Kasia Matysiak, Magdalena Hamrol, Wiktoria Wawrowicz, Małgorzata Litwin, Julia Domagalska, Dominika Bimkiewicz, Dominika Cieślak, Sandra Górniak, Anita Pikuła, Emilia Woźniak, Anna Prządka, Patrycja Kozłowska.
W kategorii chłopców zwyciężyła reprezentacja SP 1 Wolsztyn: Tomasz Maszner, Jakub Głowacki, Adrian Gostyński, Krystian i Patryk Buśko, Dawid Gracz, Mikołaj Sielach, Piotr Gostyński, Tomasz Kubik, Jędrzej Bauta, Filip Dulat, Sebastian Werner.

Tekst i fot. Roman Rzepa

 

 

 Zwycięska reprezentacja dziewcząt SP w Kębłowie - Julia Samler, Emilia Flieger, Weronika Maszner, Monika Szymyślik, Kinga Fijałkowska, Daria Rogozińska, Lidia Kozłowska, Patrycja Pukacka, Wiktoria Kubicka, Agnieszka Stankowiak i Patrycja Stachowiak.
W mistrzostwach powiatu zagra też reprezentacja SP Kębłowo - Dawid Rogoziński, Karol Ziomek, Paweł Olszewski, Daniel Rogoziński, Marcin Dymek, Witek Zboralski, Adrian Hełmiński, Adam Wieczorek, Hubert Skrzypczak, Robert Skrzypczak, Patryk Zboralski, Krystian Ceglarek, Marcin Sofczyński, Daniel Klatka.Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.