Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Sukcesy młodzieży  (2007-06-22)


SUKCESY MŁODZIEŻY
Mieszkanki Kębłowa - Joanna Flieger i Anna Jakubowska, absolwentki Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie ukończyły szkołę ze średnią 5.0. Obie znalazły się w gronie wyróżnionych przez starostę i burmistrza, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Joasia jest absolwentką kl. III p3 o profilu kształtowanie środowiska, a Ania kl. IV e1 Technikum Ekonomicznego. Spośród 235 tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie trzydziestu czterech otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Średnia wyliczana była z wszystkich lat nauki i musiała być powyżej 4,2. Sukcesem może poszczycić się także Przemysław Nowak z Gimnazjum w Kębłowie, który został wicemistrzem w gminnym konkursie matematycznym pod hasłem "Wokół matematyki", który niedawno został rozstrzygnięty w Gminnym Centrum Informacji. Wzięło w nim udział 95 uczniów szkół podstawowych i 62 gimnazjalistów.
- Konkurs trwał cały rok szkolny - informuje Elżbieta Błaszczyk, przewodnicząca komisji konkursowej. - Uczestnicy, w określonych terminach, rozwiązywali zadania przygotowane przez nauczycieli matematyki. Z pierwszej części konkursu komisja wyłoniła 40 finalistów - 19 uczniów szkół podstawowych i 21 uczniów gimnazjów.
Wśród zadań finałowych najtrudniejsze dla uczniów szkół podstawowych okazało się obliczanie wartości wyrażeń z liczbami ujemnymi, trasy rowerzysty, kątów między wskazówkami zegara. Gimnazjaliści z kolei mieli kłopoty z przekształceniem bardzo skomplikowanego wzoru, obliczeniem promienia najmniejszego okręgu. Praca w komisji konkursowej jest niezwykle odpowiedzialna, czasochłonna i społeczna. Tym bardziej należą się podziękowania nauczycielom matematyki gminy Wolsztyn, zwłaszcza ze szkoły Podstawowej nr 3, gdzie odbywały się posiedzenia komisji.
Tekst i foto:
Danuta Rogozińska-Rzepa

Joanna Flieger z Kębłowa uzyskała średnią 5,0. Na zdjęciu z mamą Krystyną.

Jedną z najwyższych średnich - 5,0 uzyskała Anna Jakubowska z Kębłowa. Na zdjęciu z rodzicami.

Wicemistrzem w konkursie matematycznym został Przemysław NowakCopyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.