Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Kębłowscy strażacy w akcji  (2007-06-21)

Kębłowscy strażacy w akcji
Ochotnicy z Kębłowa oraz cztery inne jednostki straży pożarnej gasiły pożar ogromnej wiaty magazynowej należącej do Agrofirmy w pobliskich Wroniawach.
Ogień zauważono w piątek 15 czerwca o godz. 1.30. Na miejscu oprócz miejscowych walkę z żywiołem podjęli druhowie z Kębłowa, Moch i Starego Widzimia oraz PSP Wolsztyn. W wyniku pożaru spłonął dach wiaty na jednym sektorze, ciągnik rolniczy oraz urządzenia do przesiewania i śrutowania. Temperatura była tak wysoka, że aluminiowe poszycie dachowe uległo stopieniu. Pod dachem znajdowało się 1300 ton polepszacza do gleby wykonanego z mączki kostnej. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej śrutownika. Straty wstępnie szacowane są na około 200 tys. zł. Poprzedniego dnia spłonęło siedem balotów siana, należącego do tej samej firmy. Właściciel wyklucza jednak, by ktoś przyczynił się do wzniecenia ognia.
- Przy naszym monitoringu i systemie dozoru jest mało realne, by ktoś niezauważenie mógł podłożyć ogień - mówi Maciej Polanowski, współwłaściciel Agrofirmy. - Dobrze, że pod wiatą znajdował się tylko polepszacz, który nie uległ spaleniu.
Ogromną łunę widać było z kilku kilometrów. Cześć mieszkańców Wroniaw i pobliskich wiosek mimo późnej pory wyszła przed domy, zaniepokojona rozmiarem pożaru. RR
Tekst i foto: Roman Rzepa.

Gaszenie pożaru trwało do godz 5.30Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.