Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Czy wyremontują mostek ?  (2007-06-15)

Czy wyremontują mostek ?

Rolnicy z Kębłowa, Stradynia (gm. Wolsztyn) i Solca (gm. Przemęt) mają problem, by dojechać na swoje pola. Most, który muszą pokonać na Środkowym Kanale Obry, od dłuższego czasu jest w fatalnym stanie. Deski są dziurawe, a znaki mówiące o ograniczeniu do 3 ton, leżą w kanale. Mostek przetrzymałby dłużej, gdyby nie jeździły po nim auta o większym tonażu. Z interwencją pospieszył sołtys Kębłowa Bogdan Świetliński.

- Przy odrobinie dobrej woli można go szybko wyremontować przed dużymi pracami polowymi. Zakres prac jest niewielki, a ułatwiłoby to sytuację wielu rolnikom - mówi sołtys.

Urzędnicy zajęli się sprawą, choć na remont trzeba będzie jeszcze poczekać, bowiem w Urzędzie Miejskim opracowywany jest kosztorys robót.

- Droga jest gminna, ale utrzymanie mostu leży nie tylko w naszej gestii, ale też Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Nowym Tomyślu. Po sporządzeniu kosztorysu wystąpimy do nich o dofinansowanie remontu. Myślę, że jeszcze w tym roku sprawę uda się sfinalizować - Mówi burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogoziński.

Tekst: Danuta Rogozińska - Rzepa
Foto: Bogdan Świetliński

Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.