Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25

Modelarze z Kębłowa  (2007-05-09)

Modelarze z Kębłowa

Cezary Ciesielski, założyciel sekcji modelarskiej przy Domu Kultury w Kębłowie po raz kolejny startował w Ogólnopolskich Mistrzostwach modelarskich. W dniach 26 - 28.01.2007 brał udział w Żarowie k/ Wrocławia, gdzie zdobył medale: brązowy i srebrny. Na tych zawodach nie przyznano medali złotych, co oznacza, że Cezary Ciesielski był najwyżej notowanym zawodnikiem w swojej klasie.
W dniach 24 - 25 marca br. Cezary Ciesielski uczestniczył w Międzynarodowych Mistrzostwach w miejscowości Poprad na Słowacji. W wystawie brało udział 530 modeli, z czego około 35 % eksponatów wystawowych przywieźli uczestnicy z Polski. Modele wystawiane przez p. Cezarego wzbudziły powszechny podziw, lecz nie były sklasyfikowane w żadnej z kategorii, gdyż modelarstwo butelkowe jest na Słowacji kategorią mało popularną i mało znaną. Słowacy docenili niezwykłość wystawionych prac i za kunszt wykonanych prac Pan Cezary został przez organizatorów uhonorowany pucharem.
W dniach 4 - 6. 05.2007 roku odbyły się we Wschowie Mistrzostwa Polski, w których wzięła udział drużyna modelarzy z Kębłowa, w składzie Cezary Ciesielski i Wiesław Brambor. Pan Wiesław szlify modelarza zdobywał w sekcji modelarskiej Domu Kultury w Kębłowie właśnie pod okiem mistrza - Cezarego Ciesielskiego. We Wschowie nasza kębłowska ekipa na cztery wystawione modele zdobyła cztery medale. Cezary Ciesielski zdobył dwa medale srebrne i jeden brązowy (w klasach tych nie przyznano medalu złotego). Natomiast startujący po raz pierwszy w takich Mistrzostwach nasz zawodnik Wiesław Brambor został nagrodzony medalem brązowym w kategorii modelarstwa butelkowego.
W tej klasie nie przyznano więcej medali, co również świadczy o klasie naszych zawodników.
Wymienione wyżej sukcesy zaowocowały powołaniem naszych zawodników do kadry narodowej, którą kompletuje Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju w Warszawie. W dniach 1 - 8 września 2007 roku odbędą się Mistrzostwa Europy w Kawarnie w Bułgarii, na które kębłowianie już się pilnie przygotowują. W polu widzenia naszych modelarzy jest również Jablonec w Czechach, gdzie w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Świata.
Pragnę zwrócić uwagę, że Cezary Ciesielski dzięki ogromnemu wkładowi pracy włożonemu w rozwój i propagowanie modelarstwa przyczynia się do promowania Kębłowa oraz Ziemi Wolsztyńskiej.