Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Kiedy będzie obwodnica Kębłowa ?  (2007-04-16)

Kiedy będzie obwodnica Kębłowa ?

W ostatnich miesiącach docierały do nas różne wiadomości na temat trasy projektowanej obwodnicy Wolsztyna. Wyczerpujące informacje o inwestycjach drogowych na naszym terenie opublikowała w prasowych artykułach Danuta Rogozińska - Rzepa, z których czerpałam poniższe informacje. Z tego samego źródła zaczerpnęłam ilustrację.
Obwodnica Wolsztyna będzie omijać miasto od strony północnej i będzie częścią drogi budowanej już od strony Sulechowa, która w dalszych planach ma omijać także Kargowę, Kopaninę, Żodyń, Powodowo, Chorzemin, Nowe Tłoki itd. - Sądzimy, że w najbliższych dziesięciu latach będzie gotowa - prognozuje A. Rogoziński, burmistrz Wolsztyna. - Budowa odbywać się będzie etapami, a prace nad projektem już trwaja.
Oprócz obwodnicy w planach jest także połączenie drogi wojewódzkiej nr 322 z K-32. Wjazd na trasę rozpoczynałby się przy fabryce Firestone w podwolsztyńskiej Berzynie, w miejscu istniejącej już szosy prowadzącej do terenów przemysłowych. Dalej droga wiodłaby przez skrzyżowanie w Adamowie (przy przystanku PKS) i kończyłaby się na K-32 przed przejazdem kolejowym w Rostarzewie. Uzgodniono także, że w okolicach Kolska - Konotopu powstanie zjazd z drogi Zielona Góra - Wrocław, kierunku Wolsztyna. Drogą tą można by dojechać do trasy 315, skręcając przed Niałkiem w stronę drogi K-32.
Niestety w tych planach nie ma jeszcze obwodnicy Kębłowa, ale może kiedyś ...

Tekst: Eugenia Świetlińska - Pięta

 
Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.