Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Gimnazjum w Kębłowie  (2007-01-13)

W powstałym w 1999 roku Gimnazjum w Kębłowie uczy się około 200 młodych ludzi z Kębłowa, Wroniaw, Stradynia, Starej i Nowej Dąbrowy.

Bardzo podoba mi się myśl przewodnia, która w tej szkole została określona jako "dążenie do tego, aby szkoła była radosna i przyjazna dla młodzieży, w której uczniowie, rodzice oraz pracownicy tworzą rozumiejącą się, współpracującą dla wspólnego dobra "szkolną rodzinę". Chcemy, by szkoła uczyła myślenia, tolerancji, demokratycznych zasad oraz potrzebnych w dalszej nauce i życiu umiejętności".Szkoła systematycznie podnosi standardy nauczania i uczenia się z wykorzystywaniem nowoczesnych metod i technik, tworzy pozytywny klimat nauki sprzyjający odnoszeniu sukcesów, wzbogaca i unowocześnia bazę oświatową, tworzy tradycję szkoły.

Samorząd Uczniowski działa jako Sejm Uczniowski z marszałkiem na czele, co sprawia, że jest to "szkoła z rysem odrębności". Uczniowie uzdolnieni recytatorsko mają szanse rozwijać swoje zainteresowania pod kierunkiem polonisty i dyrektora - Adama Żuczkowskiego, poety i autora kilku tomików wierszy. W szkole działa także Harcerski Teatr "Magia", Kabaret "Popelina" i Zespół Wokalny "Kuul", dzięki czemu młodzież może rozwijać swoje pasje artystyczne. Nowoczesna sala gimnastyczna ułatwia funkcjonowanie szkoły i pracę nauczycieli wychowania fizycznego. Przy szkole działa Uczniowski Klub Sportowy "Junior", w którym młodzież mając możliwość sprawdzenia się w sportowej rywalizacji zdobywa liczne zwycięstwa w sportowych rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Młodzieży nie są obce zagadnienia związane z ekologią, ochroną środowiska i przyrody, w szkole jest Klub Ekologiczny.

Szkolny Klub Europejski ma wiele osiągnięć w szerzeniu europejskiej idei jedności i współpracy, a szkoła od kilku lat realizuje umowę o współpracy i wymianie młodzieży z Niemcami.

Dnia 20 września 2006 roku Gimnazjum otrzymało imię Krzysztofa Żegockiego, starosty babimojskiego, właściciela Gościeszyna, Głodna i Rostarzewa. O wyborze patrona szkoły zdecydowała jego patriotyczna postawa i bezpośredni związek z naszymi terenami. Żegocki był jednym z pierwszych i najaktywniejszych wodzów partyzantki chłopskiej w okresie potopu szwedzkiego. Podkreślić należy jego śmiały, samodzielny atak na gród w Kościanie oraz walkę z wrogiem w szeregach wojska dowodzonego przez Stefana Czarnieckiego.

Jednym z głównych celów szkoły jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Młodzież gimnazjum szczególnie kultywuje pamięć o Powstańcach Wielkopolskich związanych z Kębłowem.

W wyniku licznych starań, jakie czyni dyrektor Adam Żuczkowski, Gimnazjum w Kębłowie zostanie rozbudowane, ponieważ dotychczas mieści się w ciasnym budynku, który został zaprojektowany jako zaplecze sali gimnastycznej i nie spełnia podstawowych wymogów prawdziwego obiektu szkolnego.

Eugenia Świetlińska - Pięta
Wolsztyn, 10.01.2007
foto www.gimnazjumkeblowo.republika.pl

 

 


Adrian Kotlarski przedstawia w Warszawie działania europejskie

Chrzest pierwszoklasistów

Odsłonięcie tablicy upamiętniaj±cej patrona szkoły - Krzysztofa Żegockiego

Projekt gimnazjum po rozbudowie

Przedstawiciele Gimnazjum na Wielkopolskich obchodach Dni Europy

Wicemistrzynie Polski w unihokeju juniorek młodszych

Z uroczystego nadania Gimnazjum imienia Krzysztofa Żegockiego

Z uroczystości nadania Gimnazjum imienia Krzysztofa ŻegockiegoCopyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.