Osób online: 1

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Pierwszy taki bal sportowców  (2007-02-28)


Pierwszy taki bal sportowców

 

Uhonorowano piłkarzy i ich żony
Klub Sportowy Dąb Kębłowo po raz pierwszy zorganizował Bal Piłkarza. Pomysłodawcą i koordynatorem całego przedsięwzięcia był Zenon Ziomek, wieloletni piłkarz Dębu, a obecnie honorowy prezes klubu i trener pierwszej drużyny.
- Od dawna nosiłem się z takim zamiarem - mówi Z. Ziomek. - Prawie co roku uczestniczę w Balu Piłkarza w pobliskim Chorzeminie. Pomyślałem, że podobna impreza mogłaby się odbyć także u nas.
W odróżnieniu od Chorzemina nie wybierano najlepszego sportowca. Pucharami uhonorowani zostali wszyscy grający zawodnicy pierwszej drużyny Dębu. Juniorzy z kolei otrzymali pamiątkowe medale. Nie zapomniano także o dziewczynach i żonach sportowców, które obdarowane zostały upominkami w formie aniołków (by czuwały nad nimi podczas nieobecności partnerów) i słoników - dla pań spodziewających się potomstwa.

Tort z odbiornikiem
Bal miał bardzo bogatą oprawę. Honorowy prezes klubu, który jest także znanym kębłowskim cukiernikiem, przygotował ogromny tort o wymiarach 1 na 2 metry, który w blasku sztucznych ogni wjechał na salę. Ci, którzy znają Z. Ziomka wiedzą, że potrafi zaskakiwać swoimi pomysłami. Tym razem tort nie tylko był w kształcie boiska, a na nim rozstawione misie w koszulkach piłkarskich państw grających w mistrzostwach świata. Na środku umieszczono także odbiornik radiowo - telewizyjny na baterie, przez który przekazywano najnowsze wiadomości ze świata sportu, które przez głośniki docierały do najdalszych miejsc na sali. Słodkość została zlicytowana na 1.300 zł, a jej właścicielem stał się Eugeniusz Kulus, właściciel jednej z wolsztyńskich firm i sponsor klubu. Po poczęstowaniu wszystkich uczestników balu do domu zabrał jeszcze połowę tortu. Podczas zabawy odbyła się także loteria fantowa, w której można było wygrać wiele ciekawych nagród, w tym...trzy żywe tuczniki. Sporą atrakcją był też walczyk różany, w którym sprzedano 90 róż. Osiemdziesiąt par doskonale bawiło się do białego rana.

Będą kolejne imprezy
Bal stał się także okazją do wręczenia odznaczeń. Najwyższym odznaczeniem, przyznanym przez Radę Główną LZS uhonorowano zostali Waldemar Wieczorek i Zenon Ziomek, który dodatkowo otrzymał także Złotą Odznakę OZPN Zielona Góra. W balu uczestniczyli także przedstawiciele niemieckiego klubu, z którymi Dąb współpracuje od 25 lat. Był to pierwszy, ale nie ostatni bal organizowany przez LKS Dąb Kębłowo. Kolejna impreza już w czerwcu - na zakończenie sezonu - na stadionie, a następny bal - w listopadzie - po rundzie jesiennej z udziałem przedstawicieli okolicznych klubów. Już wiadomo, że z zapełnieniem miejsc na kolejnym Balu Piłkarza nie będzie problemu. Niemal wszystkie są już zarezerwowane. W tym sezonie Dąb zamierza przede wszystkim utrzymać się w A klasie. Po brakach kadrowych spowodowanych wyjazdem kilku zawodników do pracy za granicą pierwszą drużynę zasilą zawodnicy biorący udział w rozgrywkach halowych. Do zespołu wraca m.in. Tadeusz Ziomek.

Tekst i foto: Danuta Rogozinska-Rzepa

 


Przy torcie od prawej trener niemieckiego klubu (także cukiernik), Zenon Ziomek oraz Eugeniusz Kulus z małżonką.

Gratulacje przyjmują zawodnicy pierwszej drużyny (od prawej) Dariusz Kubicki, Damian Molicki i Adam Siputa.Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.