Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Zakończenie roku inwestycyjnego 2007  (2007-12-23)

5 grudnia 2007 oddana została do użytku droga na Kolonii. Długo oczekiwana przez mieszkańców tej części Kębłowa inwestycja polegała na przebudowie drogi na odcinku 0,6km. Uwzględniała m.in. wykonanie kanalizacji deszczowej, ustawienie krawężników i ścieków, wykonanie podbudowy oraz ułożenie nawierzchni z masy bitumicznej. Wartość tego zadania zamyka się sumą 750.000zł Kolejną inwestycją tego roku sfinansowaną ze środków Rady Sołeckiej to wykonanie następnego etapu chodnika przy ulicy Rauera. Wykonany został odcinek o długości ca 175 mb (355 m2) wraz z obrzeżami. Wjazdy do posesji zostały wykonane z kostki betonowej o gr. 8 cm ułożonej na podbudowie betonowej o gr. 10 cm. Wartość zadania to 33.314,17 zł. Ponadto w strażnicy OSP Kębłowo trwa ostatni etap remontu także dofinansowywany ze środków Rady Sołeckiej. W br. Rada przeznaczyła na sfinansowanie zakupu materiałów budowlanych dla strażaków 3.000 zł.Strażacy wszystkie prace wykonują w wolnych chwilach, we własnym zakresie.
Po wykonaniu prac remontowych w „dużym” garażu z prac remontowych w strażnicy zostanie do wykonania tylko odnowienie elewacji. Trwa rozbudowa naszego Gimnazjum.W chwili obecnej na dachu piętra wylana została betonowa szlichta przed położeniem warstwy papy. To,że wykonawcą jest wolsztyńska firma „DANA BUD” gwarantuje zakończenie rozbudowy Gimnazjum w przewidzianym terminie.

 

Tekst: Bogdan Świetliński
Foto: www.wolsztyn.pl
Foto remiza: Rafał Kowalewicz
 
Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.