Osób online: 2

MenuWolsztyńska TopLista najlepszych stron www


objaśnienie

Ostatnia aktualizacja:
2012-01-25


Jest apteka, będą gabinety lekarskie  (2007-11-30)

Mieszkańcy Kębłowa mogą recepty zrealizować na miejscu. Niewykluczone, że uruchomione zostaną tu również gabinety lekarskie. Zarówno aptekę jak i gabinety umiejscowiono w należącym do miejscowej parafii Domu Katolickim przy ul. Stradyńskiej, który od dłuższego czasu stał pusty. Proboszcz postanowił wydzierżawić nieużytkowane pomieszczenia.
- Po co mają stać puste, skoro mogą służyć mieszkańcom - mówi ks. proboszcz Andrzej Kruś. - Mamy także plany związane z zagospodarowaniem pozostałych pomieszczeń, ale już na potrzeby parafii.
Dzierżawcy części obiektu - Agnieszka i Radosław Jezierscy spod Grodziska Wlkp., już prowadzą aptekę. Później mogą zostać uruchomione także gabinety lekarskie.
- Od dawna szukaliśmy miejsca na uruchomienie punktu aptecznego właśnie w Kębłowie - mówi R. Jezierski. - To jedna z większych miejscowości w gm. Wolsztyn, która nie posiada takiej placówki
Punkty apteczne powstały już wcześniej w podobnej wielkości wsi Obra, jak również w o połowę mniejszym Świętnie. W obu miejscowościach działają również ośrodki zdrowia.
- Uruchomienie gabinetów będzie zależało od najemców - mówi R. Jezierski. W sumie mamy trzy gabinety. W jednym będzie przyjmował lekarz rodzinny, a w dwóch pozostałych mogą pracować specjaliści.
Prace remontowe trwały od sierpnia tego roku. Nowa, wyremontowana część Domu Katolickiego liczy około stu metrów kwadratowych. Sam obiekt został zbudowany blisko sto lat temu, kiedy to proboszczem parafii był się ks. Hilary Kokociński (1927-1933), W Domu Katolickim organizowane były kursy gotowania, szycia, haftu, odbywały się przedstawienia, zebrania, zabawy i zawody sportowe. W wyremontowanej części przez wiele lat mieszkały siostry zakonne, które opiekowały się mieszkańcami także w chorobie. Po ich odejściu w dawnym mieszkaniu utworzono salki katechetyczne. PO przeniesieniu nauki religii do szkół pomieszczenia stały puste.

Foto i tekst: Danuta Rogozińska- Rzepa

 

 


Aptekę prowadzi farmaceutka Agnieszka Jezierska. Na zdjęciu z mężem Radosławem, który jest weterynarzem

Część budynku (po prawej stronie) została zagospodarowana. Pozostała, w której kiedyś odbywały się przedstawienia teatralne, a później zabawy taneczne, czeka na remont.Copyright © by www.keblowo.pl 2004 - 2020. Administrator serwisu Damian Sarbak.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie w innych publikatorach pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.